Lyžiarske strediská Tatry Archives - .com

Opalisko – Závažná Poruba

Liptov je z pohľadu lyžiara doslova rajom. Zo severu je tento región ohraničený Vysokými a Západnými Tatrami, z juhu sa vynímajú Nízke Tatry. Lyžiarske centrum Opalisko – Závažná Poruba sa nachádza práve na svahoch Nízkych Tatier.

Nová Lopúšna Dedina – Skitatry

Vysoké Tatry sú slovenským klenotom, ktorý nadchne aj pri tisícej návšteve. Lyžovačka s výhľadom na tatranské vrcholky patrí k najkrajším nielen na Slovensku. Vysoké Tatry ponúkajú množstvo lyžiarskych stredísk. Jedným z menších je Nová Lopúšna Dedina – Skitatry.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Svit v lokalite

Zazriva – Kozinec

Orava je jednoznačne jedným z najobľúbenejších turistických regiónov Slovenska. Orava je svojou prírodou a ľudovou architektúrou jednoducho atraktívna. Dôkazom tohto je aj obec Zázrivá so svojím lyžiarskym strediskom Kozinec.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Zázrivá v lokalite

Ski park Kubínska Hoľa

Orava patrí jednoznačne medzi turisticky najatraktívnejšie regióny Slovenska. Ski park Kubínska Hoľa je jedným z mnohých lyžiarskych stredísk na Orave. Jeho výhodou je relatívne výborná dostupnosť.

Športcentrum Lučivná

Malá Fatra je bez rozporu jedným z najobľúbenejších pohorí na Slovensku. Turisti ho milujú pre nádherné výhľady z kopcov. Lyžiari pre skvelé lyžiarske podmienky. Športcentrum Lučivná patrí medzi menej známe lyžiarske strediská v Malej Fatre.

Ski Zábava – Vasiľovská hoľa / Hruštín

Orava je jednoznačne regiónom, ktorý má všetky predpoklady na to, aby lákal tisíce domácich a zahraničných turistov. Na Orave nájdeme množstvo lyžiarskych stredísk rôznej veľkosti. K tým menším patrí Ski Zábava – Vasiľovská hoľa / Hruštín.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Námestovo v lokalite

Polhorský Hrádok

Orava je jednoznačne jeden z najkrajších slovenských regiónov. Jednoznačne je to jedna z turisticky najatraktívnejších častí Slovenska. Na Orave nájdeme množstvo lyžiarskych stredísk. Polhorský Hrádok je jedným z nich.

Ski Gugeľ

Lyžiarske stredisko Gugeľ sa nachádza neďaleko obce Mlynky v okrese Spišská Nová Ves. Svojou veľkosťou rozhodne nemôže konkurovať ostatným tatranským lyžiarskym strediskám, rozhodne však stojí za návštevu.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Poprad v lokalite

Ždiar / Strednica

Vysoké Tatry patria jednoznačne ku klenotom Slovenska. Naše najvyššie hory sú skvelým miestom na trávenie voľného času aj v lete, aj v zime. V letných mesiacoch sú Tatry doménou turistiky. V zime sa ľudia vydávajú vo Vysokých Tatrách na lyže. Ždiar/Strednica je tak jedným z najkrajších turistických oblastí na Slovensku.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Ždiar v lokalite

Polomka / Bučník

Stredné Slovensko je rajom všetkých milovníkov hôr. V lete nám ponúkajú nekonečný zdroj turistického potešenia, hubárčenia. V zime sa z našich hôr stávajú strediská lyžovania. V okolí Brezna nájdete hneď niekoľko lyžiarskych stredísk. Lyžiarske stredisko Polomka – Bučník je jedným z nich.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Brezno v lokalite

Ski Oravská Lesná

V zime toho veľa k dispozícii športu chtivým ľuďom veru nie je. Musia sa oddať lyžovaniu. Našťastie na zimné športy na lyžiach máme na Slovensku výborné podmienky. Ski Oravská Lesná je toho žiarivým dôkazom.

Ski Žiarce Pavčina Lehota

Ski Žiarce Pavčina Lehota je lyžiarske stredisko nachádzajúce sa iba 8 kilometrov od Liptovského Mikuláša. Liptov patrí medzi turisticky najatraktívnejšie regióny Slovenska. Neďaleko Liptovského Mikuláša sa nachádza množstvo turistickch atrakcií, čo robí lyžovačku v Ski Žiarce mimoriadne atraktívnou.

Ski Dedinky

Hádam najväčším bohatstvom Slovenska je jeho členitosť. Množstvo pohorí, dolín a riek vytvára takmer dokonalé prostredie pre rôzne športové a rekreačné aktivity. V zime je Slovensko skvelým miestom na lyžovanie. Okrem veľkých lyžiarskych stredísk sa u nás nachádza množstvo menších, avšak nemenej zaujímavých areálov lyžovania. Ski Dedinky je jeden z týchto lyžiarskych areálov, ktoré stoja za zmienku a samozrejme, že aj za návštevu.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Poprad v lokalite

Ski Taja / Tatranska Javorina

Krása lyžovania na Slovensku je aj v tom, že človek si môže vybrať spomedzi desiatok rôznych lyžiarskych areálov po celom Slovensku. Počas zimných mesiacov tak možno týmto  spôsobom spoznávať rôzne časti Slovenska. Celoslovensky je známych iba zopár veľkých lyžiarskych stredísk. Slovensko však ponúka omnoho viac a takmer každý okres, kde sa nachádzajú aj nejaké hory, disponuje svojimi lyžiarskymi strediskami.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Poprad v lokalite

Vernár – Studničky

Hádam najlepším miestom na život pre lyžiarov je tatranský Poprad. V okolí tohto neveľkého mesta sa nachádza množstvo lyžiarskych stredísk najrôznejšej úrovne a náročnosti. Popradčania sa nemusia chodiť lyžovať do drahých vysokotatranských lyžiarskych stredísk. K dispozícii majú aj viacero menej nákladných lyžiarskych areálov. Väčšinou sa nachádzajú na juh od Popradu.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Poprad v lokalite

Ski Vitanová – Vrchdolinky

Ski Vitanová Vrchdolinky je jedným z mnohých prihraničných lyžiarskych stredísk na Slovensku. Ski areál Vitanová Vrchdolinky tak nie je závislý iba na Slovenskej klientele. Veľkú časť návštevníkov tohto lyžiarskeho strediska tvoria občania Poľskej republiky. Hraničný prechod Suchá Hora – Chocholów sa nachádza len 5km od strediska a ďalší  hraničný prechod Trstená –Chyžne je iba  10 km od strediska. Populárne stredisko zimných športov Zakopané je vzdialené iba 22 kilometrov.

Ski areál sa nachádza v obci Vitanová, ktorú nájdete v okrese Tvrdošín. Hoci názov tejto obce môže znieť slovensky, jeho pôvod je potrebné hľadať v latinčine. „Vita nova“ znamená „nový život“. Prvá písomná zmienka o obci pochádza zo 16. storočia. Obec sa nachádza v nadmorskej výške 699 metrov, takže podmienky na lyžovanie sú tú výborné.

Okolie Vitanovej láka ľudí mnohými atrakciami. Neďaleko je Oravská priehrada, kúpele Oravice v Západných Tatrách, Roháče samotné a aj Liptov sú veľmi dobré prístupné. Okolie Vitanovej ponúka aj netušené možnosti turistiky. V Roháčoch je však turistika možná iba v letných mesiacoch.

Lyžiarske stredisko Ski Vitanová Vrchdolinky bolo vybudované v roku 2008 a v tomto roku bola vo Vitanovej odštartovaná aj prvá lyžiarska sezóna. Stredisko tak patrí medzi najmladšie na Slovensku. Lyžiarske stredisko ponúka celkovo 6 zjazdoviek z kategórie ľahkých a stredne náročných. Celková dĺžka zjazdových tratí 4,9 km je plne umelo zasnežovaných, takže vo Vitanovej sa môžete tešiť na dlhú a kvalitnú lyžovačku.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Trstená v lokalite

Kubašok Spišské Bystré

Nízke Tatry sú už tradičnou destináciou všetkých milovníkov zimných radovánok. Najmä na severných svahoch Nízkych Tatier nájdete množstvo zaujímavých lyžiarskych stredísk. Patrí sem aj ski Kubašok Spišské Bystré.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Poprad v lokalite

Skichem – Lopusna Dolina

Okolie Popradu, či už sú to Nízke Tatry alebo Vysoké, je rajom pre všetkých milovníkov hôr a lyžovania. V Tatrách je niekoľko celoslovensky známych lyžiarskych stredísk. Liptovská kotlina však skrýva aj niekoľko ďalších pokladov. Patrí medzi ne aj Skichem – Lopušná Dolina.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Svit v lokalite

Roháče – Zverovka/Spálená dolina

Západné Tatry sú domovom hneď niekoľkých lyžiarskych stredísk. Najvýznamnejším z nich je jednoznačne Roháče – Zverovka/Spálená dolina.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Zuberec v lokalite

Zuberec / Milotín

V Západných Tatrách sa nachádza hneď niekoľko lyžiarskych stredísk. Areál Milotín je jedným z nich. Svojou veľkosťou nepatrí medzi najvýznamnejšie strediská na Slovensku, vyniká však krásou okolitej prírody.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Zuberec v lokalite

Zuberec – Janovky

Na svahoch Západných Tatier nájdete množstvo lyžiarskych stredísk. Medzi tie menej známe patrí stredisko Zuberec Janovky.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Zuberec v lokalite

Ski Mlynky – Biele vody

Ski Mlynky – Biele vody je stredisko, ktoré patrí k najzaujímavejším miestam na lyžovanie na Slovensku. Ski Mlynky – Biele vody ťaží najmä zo svojej polohy priamo v Slovenskom raji na východe Slovenska.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Poprad v lokalite

Liptovský Ján – Javorovica

Ski Javorovica je jedným z mnohých lyžiarskych stredísk na severných svahoch Nízkych Tatier. Ski areál Javorovica sa nachádza v Jánskej doline neďaleko Liptovského Jána.

Ski Iľanovo – Košútovo

Ski Iľanovo – Košútovo patrí k tým lyžiarskym strediskám na Slovensku, ktoré poznajú takmer výlučne miestni. To však neznamená, že do tohto lyžiarskeho areálu neďaleko Liptovského Mikuláša nemôžete zavítať aj vy.

Ski Bachledova Dolina – Jazersko

Ski Bachledova Dolina – Jazersko patrí medzi tradičné lyžiarske centrá na Slovensku, ktoré počas zimy lákajú lyžiarov v lete ich nahrazujú milovníkmi horských bicyklov.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Ždiar v lokalite

Ski Zástudenie – Habovka

Ski  Zástudenie – Habovka patrí k malým lyžiarskym strediskám neveľkého významu. Stredisko nájdete neďaleko Zuberca, cca 15 kilometrov severne od Liptovského Mikuláša.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Zuberec v lokalite

Meander Ski Oravice

Meander ski Oravice patrí k najzaujímavejším lyžiarskym strediskám na Slovensku. Nájdete ho v Západných Tatrách v obci Vitanová, neďaleko poľských hraníc.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Oravice v lokalite

Krpáčovo

Ski Krpáčovo je jedným z mnohých lyžiarskych stredísk na južnej strane Nízky Tatier. Patrí medzi menšie lyžiarske strediská, to mu však neuberá na kráse a zaujímavosti.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Brezno v lokalite

Čierny Balog

Obec Čierny Balog je známa najmä unikátnou železnicou. Medzi lyžiarmi v okolí Banskej Bystrice je však táto dedina známa aj zaujímavých lyžiarskym strediskom.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Brezno v lokalite

Racibor

Ski Park Racibor sa nachádza iba jeden kilometer od Oravského Podzámku. Toto lyžiarske stredisko je vhodné pre zjazdové lyžovanie, snowboardistov, ale aj bežeckých lyžiarov.

Račkova dolina

Ski Račkova dolina sa nachádza v jedných z najkrajších pohorí Slovenska  – v Západných Tatrách. Račkova dolina zase patrí k najinšpiratívnejším dolinám na Slovensku.

Ski Čertovica

Ski Čertovica

Čertovica je jedným z mnohých klenotov Slovenska. Toto sedlo nájdete v prekrásnej oblasti Liptova. Čertovica rozdeľuje Nízke Tatry n dve časti. Liptov patrí k najobľúbenejším turistickým a lyžiarskym  oblastiam najmä z dôvodu prekrásnej tatranskej prírody, ktorá ohraničuje liptovskú kotlinu.

Ski Podbanské

Ski Podbanské

Ski Podbanské patrí k najznámejším lyžiarskym strediská na Slovensku. Zjazdovky tohto ski centra sú výnimočné tým, že ponúkajú jedinečnú panorámu Vysokých Tatier. Podmienky na lyžovanie sú vďaka vysokej nadmorskej výške nadpriemerné. Lyžovačka tak patrí medzi tie dlhšie spomedzi slovenských lyžiarskych stredísk. Priemerná dĺžka lyžiarskej sezóny je 105 až 115 dní.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Poprad v lokalite

Liptovská Teplička

Liptovská Teplička

Liptovská Teplička, ako nám to už názov jasne hovorí, je časťou Liptov. Teda oblasti Slovenska, ktorá patrí medzi turistami a lyžiarmi k najobľúbenejším. Zjazdovky na Liptove by ste sotva spočítali, Liptov je skutočným rajom všetkých milovníkov snehu pohybu s ním spojeným.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Poprad v lokalite

Starý Smokovec

Starý Smokovec

Starý Smokovec patrí v súčasnosti k najznámejším turistickým destináciám na celom Slovensku. Starý Smokovec by sme popri Tatranskej Lomnici a Štrbskom plese mohli nazvať centrum Vysokých Tatier. Starý Smokovec je osada, ktorá sa nachádza v katastrálnom území mesta Vysoké Tatry. V minulosti bol Starý Smokovec sídlo okresu, dnes patrí pod okres Poprad.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Poprad v lokalite

Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je jednou z najznámejších osád na Slovensku. A to určite nie len pre skvelé lyžovanie a lyžiarskej stredisko, ktoré sa tu nachádza. Tatranská Lomnica patrí pod mesto Vysoké Tatry.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Poprad v lokalite

Park Snow Štrbské Pleso

Park Snow Štrbské Pleso

Čo možno povedať o Vysokých Tatrách, čo by nebolo veľmi dobre známe. Vysoké Tatry sú top slovenskou turistickou destináciou, ktorá láka ročne státisíce turistov nielen zo Slovenska.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Poprad v lokalite

Jasná Nízke Tatry – Chopok juh

Jasná Nízke Tatry – Chopok juh

Chopok je so svojou nadmorskou výškou 2024 tretím najvyšším kopcom v Nízkych Tatrách. Svojou masívnosťou sa stal ideálnym miestom na rozvoj zimného cestovného ruchu.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Brezno v lokalite

Tále Ski, Golf & Hotel Resort ***

Nízke Tatry patria jednoznačne k tomu najlepšiemu, čo môže slovenská príroda ponúknuť. V lete, zime, na jeseň či na jar. Nízke Tatry sú posypané rôznymi lyžiarskymi strediskami. Tie najznámejšie sa nachádzajú na severnej strane Nízkych Tatier, na ich západnom hrebeni. Ski Tále sa však nachádzajú na južnej strane Nízkych Tatier.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Brezno v lokalite