Lyžiarske stredisko Račkova dolina

lokalita:

Ski Račkova dolina sa nachádza v jedných z najkrajších pohorí Slovenska  – v Západných Tatrách. Račkova dolina zase patrí k najinšpiratívnejším dolinám na Slovensku.

Západné Tatry nadchnú nejedného turistu. Oproti Vysokým Tatrám bývajú trochu ignorované, avšak prírodu znalí ľudia vedia, že kráse Západných Tatier sa sotva čosi vyrovná.

Račkova dolina patrí k turisticky  najvýznamnejším dolinám, nachádza sa v liptovskej časti Západných Tatier. Račkova dolina dlhá viac ako 5 kilometrov. Začiatok doliny leží v nadmorskej výške 960 metrov, tu zároveň s ňou začína aj susedná takisto populárna Jamnícka dolina. Jamníčka a Račkova dolina rozdeľujú hrebeň Otrhance, s najvyšším vrchom Jakubina. V strednej časti Račkovej doliny do nej ústi jej bočná odnož Gáborova dolina. Dolinou preteká potok Račková.

Ski Račkova dolina ponúka celkovo dve zjazdovky, ktoré sú obsluhované dvoma lyžiarskymi vlekmi. Lyžiarske stredisko Račkova dolina ponúka aj cca 50 km tratí určených pre bežkárov. Trate v Račkovej doline patria medzi to najlepšie, čo na Slovensku pre bežeckých lyžiarov existuje. Dĺžka zjazdoviek je celkovo 700 metrov a celý charakter areálu je možné hodnotiť ako ľahký, stredne ťažký a ťažký. To znamená, že každý si môže prísť na svoje. Deti, dospelí, začiatočníci, ale aj pokročilí skúsení lyžiari. Celková hodinová prepravná kapacity areálu je 920 lyžiarov. Týmto číslom sa stredisko radí medzi menšie lyžiarske strediská.

Ski centru Račkova dolina má vybudované umelé zasnežovanie.  To znamená, že stredisko dokáže zmierniť vplyvy počasia a miestnej klímy, a tak efektívne predĺžiť dĺžku lyžiarske sezóny. Stále to však neznamená, že stredisko je imúnne voči výkyvom počasia.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko Račkova dolina okrem lyžovačky na kvalitnej zjazdovke ponúka aj niekoľko doplnkových služieb. Samozrejme, že nie je možné očakávať kvalitu služieb prítomných v top strediskách na Slovensku. Služby spojené s lyžovaním sú však v ski Račkova dolina relatívne dobré.

Samozrejmosťou je požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. Akékoľvek poruchy na vašom vybavení vám opraví miestny ski servis. Ak potrebuje pomôcť s lyžovaním, využite služby miestnej lyžiarskej školy.

Ak náhodou vyhladnete alebo budete na zjazdovke smädní, váš žalúdok uspokojí miestny bufet. Ubytovacie zariadenie môžete nájsť v blízkom okolí. Kvalitné ubytovacie a stravovacie služby však nájdete aj ž v neďalekom Liptovskom Mikuláši.

Zaujíma vás: rackova dolina pocasie, lyzovanie rackova dolina, http://www lyzovanie com/slovensko/nizke-tatry-sever/liptovsky-mikulas/rackova-dolina/, ski rackova dolina,