Lyžiarske stredisko Športcentrum Lučivná

lokalita:

Malá Fatra je bez rozporu jedným z najobľúbenejších pohorí na Slovensku. Turisti ho milujú pre nádherné výhľady z kopcov. Lyžiari pre skvelé lyžiarske podmienky. Športcentrum Lučivná patrí medzi menej známe lyžiarske strediská v Malej Fatre.

Športcentrum Lučivná sa nachádza v rekreačnej oblasti Lučivná, ktorú nájdete medzi obcami Zázrivá, Terchová a Párnica. Lučivná patrí pod Párnicu. Športcentrum Lučivná sa nachádza na území Národného parku Malá Fatra, a tak rozvoj tohto strediska je prítomnosťou parku výrazne ovplyvňovaný. A to pozitívne aj negatívne.

V blízkosti lyžiarskeho strediska sa nachádza známa hora Veľký Rozsutec, ktorej najvyšší bod má nadmorskú výšku 1610 metrov. Vedľa je Malý Rozsutec s nadmorskou výškou 1344 metrov. Najvyšším vrchom Malej Fatry je však Veľký (Fatranský) Kriváň s nadmorskou výškou 1709 metrov. Druhým najvyšším bodom Malej Fatry je Malý Kriváň. Jeho vrchol sa týči do výšky 1670 metrov.

Do lyžiarskeho strediska Športcentrum Lučivná prúdia najmä lyžiari z regiónu Žiliny. Dostupnosť z tohto mesta je výborná, hoci väčšina Žilinčanov stále dáva prednosť Vrátnej. Stredisko ponúka lyžiarske trate a zjazdovky všetkých náročností. Stredisko je tak dobrou voľbou pre začiatočníkov, rodiny s deťmi. Na svoje si však prídu aj skúsenejší lyžiari na náročnejších tratiach.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko Športcentrum Lučivná má menší význam ako ďaleko známejšie ski centrum vo Vrátnej. Tomuto zodpovedá aj ponuka služieb, ktorá je slabšia ako rozsahom, tak aj kvalitou. V stredisku však napriek tomu nájdete všetko potrebné k príjemnej a kvalitnej lyžovačke: parkovanie, požičovňu lyží a lyžiarskeho vybavenia, ski servis, občerstvenie. V Športcentrum Lučivná je možné aj ubytovanie v hoteli Smrečina.

Zaujíma vás: lyzovanie lucivna mala fatra, ski lucivna orava, lucivna lyzovanie,