Lyžiarske stredisko Ski Taja / Tatranska Javorina

lokalita:

Krása lyžovania na Slovensku je aj v tom, že človek si môže vybrať spomedzi desiatok rôznych lyžiarskych areálov po celom Slovensku. Počas zimných mesiacov tak možno týmto  spôsobom spoznávať rôzne časti Slovenska. Celoslovensky je známych iba zopár veľkých lyžiarskych stredísk. Slovensko však ponúka omnoho viac a takmer každý okres, kde sa nachádzajú aj nejaké hory, disponuje svojimi lyžiarskymi strediskami.

Medzi menej známe lyžiarske strediská môžeme zaradiť aj Ski TAJA – Tatranská Javorina. „TAJA“ je vytvorené z prvých dvoch písmen oboch slova Tatranská Javorina. Obec Tatranská Javorina sa nachádza v okrese Poprad. Nadmorská výška tejto obce je 1078 metrov, čo sú skutočne výborné predpoklady k dlhej lyžiarskej sezóne. Čím vyššie sa lyžiarske stredisko nachádza, tým sú v ňom nižšie priemerné ročné teploty.

Ski TAJA Tatranská Javorina ponúka lyžiarske trate pre všetky druhy lyžiarov. Lyžiarsky areál Ski TAJA Tatranská Javorina  je obľúbeným cieľom nielen rodín s deťmi, ale aj skúsených a hlavne náročných lyžiarov. Prostredie Tatranskej Javoriny je skvelou voľbou nielen pre zjazdových lyžiarov, milovníkov bežiek, ale aj pre všetkých turistov a milovníkov divokej prírody.

Tatranská Javorina ponúka aj množstvo ďalších turistických atrakcií. Dedina je na Spiši, a tak tu nie je núdza o významne kultúrne pamiatky. Stačí spomenúť napríklad slávny Spišský hrad.

Dostupné služby v stredisku

Ski TAJA Tatranská Javorina je malé lyžiarske stredisko, čomu zodpovedá aj ponuka služieb. V tomto smere stredisko v žiadnom prípade nemožno porovnávať s veľkými lyžiarskymi strediskami typu Donovaly či Jasná Chopok. To však neznamená, že lyžiari budú v Ski TAJA v niečom ukrátení. Všetci návštevníci tu nájdu potrebné základné služby ku kvalitnej lyžovačke.

Zaujíma vás: tatranska javorina ski, ski taja tatranska javorina, lyžiarske stredisko ski taja tatranská javorina, lyžiarske stredisko ski taja,