Lyžiarske strediská Liptovský Mikuláš Archives - Lyžovanie.com

Opalisko – Závažná Poruba

Liptov je z pohľadu lyžiara doslova rajom. Zo severu je tento región ohraničený Vysokými a Západnými Tatrami, z juhu sa vynímajú Nízke Tatry. Lyžiarske centrum Opalisko – Závažná Poruba sa nachádza práve na svahoch Nízkych Tatier.

Ski Žiarce Pavčina Lehota

Ski Žiarce Pavčina Lehota je lyžiarske stredisko nachádzajúce sa iba 8 kilometrov od Liptovského Mikuláša. Liptov patrí medzi turisticky najatraktívnejšie regióny Slovenska. Neďaleko Liptovského Mikuláša sa nachádza množstvo turistickch atrakcií, čo robí lyžovačku v Ski Žiarce mimoriadne atraktívnou.

Liptovský Ján – Javorovica

Ski Javorovica je jedným z mnohých lyžiarskych stredísk na severných svahoch Nízkych Tatier. Ski areál Javorovica sa nachádza v Jánskej doline neďaleko Liptovského Jána.

Ski Iľanovo – Košútovo

Ski Iľanovo – Košútovo patrí k tým lyžiarskym strediskám na Slovensku, ktoré poznajú takmer výlučne miestni. To však neznamená, že do tohto lyžiarskeho areálu neďaleko Liptovského Mikuláša nemôžete zavítať aj vy.

Račkova dolina

Ski Račkova dolina sa nachádza v jedných z najkrajších pohorí Slovenska  – v Západných Tatrách. Račkova dolina zase patrí k najinšpiratívnejším dolinám na Slovensku.

Ski Čertovica

Ski Čertovica

Čertovica je jedným z mnohých klenotov Slovenska. Toto sedlo nájdete v prekrásnej oblasti Liptova. Čertovica rozdeľuje Nízke Tatry n dve časti. Liptov patrí k najobľúbenejším turistickým a lyžiarskym  oblastiam najmä z dôvodu prekrásnej tatranskej prírody, ktorá ohraničuje liptovskú kotlinu.