Lyžiarske stredisko Krpáčovo

lokalita:

Ski Krpáčovo je jedným z mnohých lyžiarskych stredísk na južnej strane Nízky Tatier. Patrí medzi menšie lyžiarske strediská, to mu však neuberá na kráse a zaujímavosti.

Krpáčovo je chatová a turistická oblasť, ktorá sa nachádza v katastrálnom území obcí Dolná a Horná Lehota. Samotné územie tohto rekreačného strediska sa nachádza v ochrannom pásme Národného parku Nízke Tatry, čo do určitej miery ovplyvňuje možnosti a spôsob rozvoje strediska.

Krpáčovo sa nachádza cca 8 km severne od Podbrezovej a v jeho okolí nájdeme množstvo ďalších atraktívnych lyžiarskych stredísk – Mýto pod Ďumbierom, Chopok Juh, Čertovica a tak ďalej.

V stredisku Krpáčovo sa nachádza vodná nádrž,  ktorá sa počas horúcich letných mesiacov využíva ako miesto na kúpanie. Krpáčovo je zároveň aj východiskovým bodom pre mnohé zaujímavé turistické trasy, ako napríklad výstup na Ďumbier či hrebeňovku samostatných Nízky Tatier.

V zime sa turistické trasy ľahko premenia na trate pre bežecké lyžovanie. Krpáčovo je tak medzi bežkármi veľmi dobre známa a obľúbená destinácia.

Ďalšie zaujímavosti v okolí sú: Vajskovská dolina, Bystrianska jaskyňa, Jaskyňa mŕtvych netopierov či golfové ihrisko Tále.

Lyžiarsky areál Krpáčovo ponúka lyžiarom celkovo tri vleky. Jeden z nich je krátky a vhodný najmä pre deti. Rodičia si tak môžu byť istí, že ich deti sú v bezpečí. Obozretnosť je však stále na mieste. Zjazdovka v ski Krpáčovo nepatrí medzi ťažké, a tak je vhodná aj pre začiatočníkov či menej skúsených lyžiarov. Prepravná kapacita všetkých troch vlekov je 1800 osôb za hodinu. Týmto sa lyžiarsky areál Krpáčovo radí medzi menšie lyžiarske strediská. Z určitého pohľadu je to zároveň aj jeho výhoda. Veď, kto chce veľké lyžiarske stredisko, môže sa vybrať do neďalekých väčších stredísk.

Podmienky lyžovačky a lyžovania závisia na prebiehajúcom počasí. Stredisko nedisponuje umelým zasnežovaním, a tak dĺžka lyžiarskej sezóny je do veľkej miere závislá na počasí  a lokálnej klíme.

Dostupné služby v stredisku

Ponúkané služby v malých lyžiarskych strediská, kam určite môžeme zaradiť aj Krpáčovo, sú kvalitatívne aj rozsahovo slabšie ako v strediskách typu Štrbské pleso. Lyžiari,  ktorí takéto strediská navštevujú, sú si toho aj vedomí. Odmenou je na druhú stranu zase nižšia cena lyžovania v stredisku.

Krpáčovu však nechýbajú základné služby spojené s lyžovaním. V areáli nájdete požičovňu lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. Vlastné lyže si môžete nastaviť v miestnom ski servise. Pokiaľ sa chcete naučiť lyžovať práve v Krpáčove, k dispozícii vám budú profesionálni inštruktori lyžovania v miestnej lyžiarskej škole.

Na zjazdovke vám nebude chýbať ani chutné občerstvenie. Parkovisko v areáli je takisto samozrejmosťou. Ďalšie stravovacie služby je možné nájsť v okolitých zariadeniach. Niektoré z nich sú priamo v areáli, za ďalšími je potrebné prejsť niekoľko stoviek metrov.

Pokiaľ však máte záujem o kvalitnejšie stravovacie zariadenia, musíte sa vybrať o čosi ďalej, do najbližšieho mesta. Tým je Podbrezová, tá však nie je vôbec veľká. Ideálne je zájsť priamo do Banskej Bystrice. Toto mesto ponúka aj najkvalitnejšie ubytovanie. Stráviť noc však môžete aj v mnohých chatách a penziónoch priamo v Krpáčove. Ponuka ubytovanie priamo v Krpáčove je však limitovaná, takže je dobré byť na to pripravení.

Zaujíma vás: krpacovo lyzovanie, ski krpacovo, ski centrum krpacovo, lyzovanie krpacovo,