Lyžiarske stredisko Ski Zábava – Vasiľovská hoľa / Hruštín

lokalita:

Orava je jednoznačne regiónom, ktorý má všetky predpoklady na to, aby lákal tisíce domácich a zahraničných turistov. Na Orave nájdeme množstvo lyžiarskych stredísk rôznej veľkosti. K tým menším patrí Ski Zábava – Vasiľovská hoľa / Hruštín.

Ski Zábava sa nachádza 7 kilometrov od obce Hruštín. Obec Hruštín sa nachádza približne na polceste medzi Dolným Kubínom a Námestovom. Hruštín sa nachádza v okrese Námestovo. Ide o veľkú obec s takmer 3200 obyvateľmi. Nadmorská výška Hruštína je bez  troch metrov 700 metrov nad morom. Lyžiarske trate Ski Zábava sa nachádzajú na severných svahoch Oravskej Magury. Najvyšším bodom Oravskej Magury je Minčol, týčiaci sa do výšky 1394 metrov. V blízkosti Ski Zábava možno nájsť aj Oravské Byskydy, kde sa nachádza aj najznámejší kopec Oravy – Babia hora, s nadmorskou výškou 1725 metrov. Okolie Hruštína je tak skvelým miestom pre všetkých milovníkov turistiky. Najmä Oravské Beskydy sú v lete plné turistov z hneď niekoľkých krajín strednej Európy.

Ski Zábava v Hruštíne je relatívne nové stredisko, ktoré sa rozkladá v nadmorskej výške 900 až 1150 metrov. Týmito parametrami sa radí medzi tie lepšie na Slovensku. Veľká nadmorská výška v spojení s umelým zasnežovaním sa stará o nadpriemerne dlhú lyžiarsku sezónu. Pre lyžiarov sú pripravené stredne náročné lyžiarske trate. Stredisko je tak vhodné pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, ale aj pre skúsenejších lyžiarov.

Dominantou strediska je drevená koliba a drevená dedinka, ktorá zdôrazňuje osobitosť Oravy ako samostatného regiónu Slovenska.

Dostupné služby v stredisku

Doplnkové služby lyžiarskeho strediska Zábava sú naozaj pestré. Okrem klasických služieb ako parkovanie, požičovňa lyží, ski servis,  lyžiarska škola (aj individuálna výučba) je v stredisku v ponuke aj oveľa viac. Rodičia sa môžu odbremeniť vďaka škôlke pre deti. Oddýchnuť si môžu v mini wellness. V štýlovej kolibe si môžete vychutnať rôzne miestne kulinárske špeciality. Raritou strediska je napríklad ľadový bar či grill zóna.

Zaujíma vás: sky vasilovska, hruštin a okolie lyžovanie, vasilovska hola nadmorska vyska, lyziarska skola vasilovska hola,