Lyžiarske stredisko Polomka / Bučník

lokalita:

Stredné Slovensko je rajom všetkých milovníkov hôr. V lete nám ponúkajú nekonečný zdroj turistického potešenia, hubárčenia. V zime sa z našich hôr stávajú strediská lyžovania. V okolí Brezna nájdete hneď niekoľko lyžiarskych stredísk. Lyžiarske stredisko Polomka – Bučník je jedným z nich.

Ski Polomka – Bučník sa nachádza na severných svahoch Slovenského Rudohoria. Stredisko sa nachádza v obci Polomka v okrese Brezon v Banskobystrickom kraji. Bučník je vrch, pri ktorom sa lyžiarske stredisko nachádza. Nadmorská výška vrcholu Bučníka je cez 900 metrov.

Polomka je 3-tisícová obec, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 628 metrov. Nadmorská výška strediska Polomka/Bučník sa stará o to, že tu je možné lyžovať od neskorého novembra až do polovice marca.

Lyžiarske stredisko Polomka – Bučník ponúka zjazdové trate rôznej náročnosti. Stredisko je výbornou destináciou pre lyžiarov začiatočníkov či rodiny s deťmi. Nájdete sa tu množstvo zábavy nielen pre deti, ale aj pre skúsených lyžiarov. Časť zjazdoviek je vybavených technickým zasnežovaním, takže lyžiarsky areál dokáže odolávať základným výkyvom počasia. Umelé zasnežovanie dokáže do istej miery predĺžiť lyžiarsku sezónu.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko Polomka – Bučník je svojim rozsahom iba lokálne stredisko, kde sotva nájdete lyžiarov z iných regiónov Slovenska. Veľkosti lyžiarskeho strediska zodpovedajú do veľkej miery aj ponúkané služby. Napriek veľkosti strediska sa môžete spoľahnúť na to, že tu nájdete všetky základné služby nevyhnutné k spokojnej lyžovačke. V stredisku je prevádzkovaná požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. Po príjazde do ski Polomka – Bučník sa môžete tešiť na parkovanie zdarma. Lyžiarske stredisko v Polomke je zároveň skvelým miestom, kde sa všetci môžu naučiť lyžovať. K dispozícii je lyžiarsky inštruktor na požiadanie.

Zaujíma vás: lyžiarsky inštruktor polomka, ski polomka, Polomka pri Brezne - lyžiarsky areál, polomka bucnik inštruktor,