Lyžiarske stredisko Meander Ski Oravice

lokalita:

Meander ski Oravice patrí k najzaujímavejším lyžiarskym strediskám na Slovensku. Nájdete ho v Západných Tatrách v obci Vitanová, neďaleko poľských hraníc.

Oravice je osada obce Vitanová, ktorá sa nachádza v Tichej doline v Západných Tatrách. Západné Tatry môžeme pokojne označiť za najzaujímavejšie pohorie na Slovensku. Na rozdiel od Vysokých Tatier sú Západné ďaleko menej známe a nájdete tu aj menej turistov.

Západné Tatry sú vyhľadávané turistami najmä pre ich nepoddajnosť. V Západných Tatrách je možné spraviť hrebeňovú túru, čo sa vo Vysokých Tatrách nedá. Najvyšším bodom Západných Tatier je Bystrá s nadmorskou výškou 2248 metrov. Ďalšie významné vrchy v Západných Tatrách sú:

  • Jakubiná (2 194 m.n.m.), výrazný vrch v hrebeni Otrhancov
  • Baranec (2 185 m.n.m.), mohutný vrch nad Liptovskou kotlinou
  • Baníkov (2 178 m.n.m.)
  • Pachoľa (2 166 m.n.m.), pyramídovitý vrch v blízkosti Baníkova
  • Hrubá kopa (2 166 m.n.m.), pyramídovitý vrch nad Roháčskymi plesami
  • Blyšť (2 155 m.n.m.),pyramídovitý skalnatý vrch blízko Bystrej

V Oravici sa nachádza termálny areál Meander Park, ktorý sa v zime mení na Meander ski park. A práve termálne kúpaliská predstavujú jedinečnú konkurenčnú výhodu tohto lyžiarskeho strediska. Iba v Meander ski Oravice sa vám podarí si zalyžovať na skvelej zjazdovke a potom si zregenerovať stratené sily v blízkom termálnom bazéne. Táto kombinácia je snom mnohých lyžiarov, avšak len málo lyžiarskych stredísk im umožní aspoň čosi blízke k tomu, čo ponúkajú Oravice. Áno, niektoré strediská majú v blízkosti wellness služby, avšak iba Oravice ponúkajú jedinečný balíček horúcej vody a chladného snehu.

Lyžiarsky areál Meander ski Oravice je vybavený sedačkovou lanovkou, ktorá vás rýchlo  prepraví na vrchol zjazdovky. Lanovka je odpájateľná, čo vyhovuje najmä deťom a iným neskúseným lyžiarom. Lanovka na mieste výstupu a nástupu spomalí, čo umožňuje pohodlné používanie lanovky aj deťmi či inými neskúsenými lyžiarmi.

Lyžiarske stredisko je vybavené zasnežovacími zariadenia, takže lyžiarska sezóna je nadpriemerne dlhá. To znamená aj to, že výkyvy počasia sa na lyžovaní v ski Oravice prejavuje ďaleko menej, ako je to v prípade stredísk, ktoré nemajú snežné delá. Lyžiarsku sezónu na Oravici predlžuje aj chladná miestna klíma k čomu sa pridáva aj relatívne vysoká nadmorská výška lyžiarskeho strediska.

Podmienky na lyžovanie sú ľahké až stredne ťažké. To znamená, že stredisko je vhodné nielen pre skúsených lyžiarov, ale aj pre deti a úplných začiatočníkov.

Západné Tatry sú známou destináciou aj pre skialpinistov či bežkárov, hoci možnosti bežkovania sú predsa na prevládajúci terén výrazne obmedzené.

Dostupné služby v stredisku

Ponuka služieb v lyžiarskom areáli Meander ski Oravice je viac ako nadpriemerná. Do úvahy je potrebné zobrať najmä prítomnosť termálnych kúpalísk, čo robí z tejto destinácie 5-hviezdičkovú slovenskú raritu. Veď si to predstavte, že si po lyžovačke môžete ľahnúť do vyhriateho bazéna.

Meander ski Oravice však ponúka aj množstvo klasických lyžiarskych služieb. Pokiaľ si nechcete zo sebou brať do Západných Tatier vlastné lyže, v Meander parku si môžete za výhodné ceny požičať lyžiarsku výstroj. Prítomná požičovňa lyží a snowboardov vám dodá to najkvalitnejšie vybavenie. K požičovni lyží patrí aj ski servis. Aj ten nájdete v ski centre Oravice. Jeho pracovníci sa postarajú o to, aby vaše lyže boli na lyžovačku pripravené dokonale.

Západné Tatry sú skvelým miestom a ak sa rozhodnete naučiť sa lyžovať práve tu, k dispozícii vám je lyžiarska škola a škôlka. Využiť môžete ako tak skupinové lekcie, tak aj individuálne lekcie so skúsenými inštruktormi lyžovania.

Okrem klasických reštauračných služieb neďaleko areálu nájdete v ski Oravice aj bufetové služby priamo na zjazdovke.

Zaujíma vás: google sk lizovanie pre skolakov na oravice, pozicovna lyzi oravice, predpoved pocasia ski oravice, oravice pozicovna lyzi,