Lyžiarske stredisko Kitzbühel-Kirchberg

lokalita:

Len veľmi málo lyžiarskych stredísk sa môže tešiť takej sláve ako Kitzbühel. Toto rakúske top lyžiarske stredisko pravidelne hostí lahôdku pre každého milovníka zjazdového lyžovania.

Nie je nič krajšie, ako vidieť zjazd Svetového pohára na zjazdovke v Kitzbüheli. Tento zjazd je označovaný za jeden z najnáročnejších na svete a trate na nej si už vyžiadali aj ľudské obete.

Kitzbühel je luxusný lyžiarsky rezort svetového významu. Toto malé tirolské mestečko (v súčasnosti v ňom má trvalé bydlisko iba niečo cez 8 tisíc ľudí) ročne láka státisíce turistov, ktorí najčastejšie prichádzajú z Nemecka, Rakúska a Veľkej Británie. Čím ďalej tým viac hostí sa vyberá do Kitzbühelu z Ruskej federácie. V Kitzbüheli je lyžiarom k dispozícii cez 500 hotelových zariadení, ktoré kombinovane ponúkajú až 9 tisíc lôžok. Medzi týmito stovkami hotelov a penziónov nájdete aj 6 luxusných 5-hviezdičkových hotelov, ktoré rozmaznávajú klientelu zo všetkých častí sveta.

Kitzbühel sa nachádza v rakúskom Tirolsku v nadmorskej výške iba 762 metrov nad morom medzi horskými vrcholmi Hahnenkamm (1 712 m.n.m.) a Kitzbüheler Horn (1 996 m.n.m.).

Práve na svahoch hory Hahnenkamm sa každoročne konajú slávne preteky v zjazdovom lyžovaní. V lete sa v Kitzbühel konajú ďalšie prestížne športové podujatia ako napríklad tenisový turnaj ATP. V lete si na svoje prídu aj priaznivci golfu. K dispozícii tu majú dve 18-jamkové ihriská a dve 9-jamkové ihriská.

Kitzbühel má výborné spojenie s ostatnými mestami v Rakúsku. Do Kitzbühelu vedia aj železnica, ktorá spája Salzburg s Tirolskom.

S Kitzbuhelom sa často spája aj Kirchberg. Niekedy sa stredisko označuje aj Kitzbuhel/ Kirchberg. Kirchberg je malé mestečko s populáciou okolo 5 tisíc obyvateľov, ktoré sa nachádza v okrese Kitzbuhel a je od neho vzdialené iba 6 kilometrov.

V Kitzbüheli čaká na lyžiarov 168 kilometrov výborne upravených zjazdoviek všetkých náročností. Na svoje si prídu nielen deti, ale aj nadšenci zjazdového lyžovania. Kto by si nechcel vyskúšať slávnu zjazdovku „streif“, presne ako na podujatí Svetového pohára. Pre snowboardistov je povestný Kitzbühelský roh. Z týchto 168 km zjazdoviek je až 86 plne umelo zasnežovaných, takže o dostatok snehu sa v Kitzbüheli naozaj obávať nemusíte.

Dostupné služby v stredisku

Ponúkané služby v stredisku Kitzbühel patria medzi najlepšie na svete. V Kitzbüheli nájdete všetko, po čom vaša lyžiarska duša piští. Požičovne lyží, snowboardov a najrôznejšieho lyžiarskeho vybavenia sú samozrejmosťou. Pri ski servise si môžete byť istí, že dostávate takú istú starostlivosť ako hviezdy svetového zjazdového lyžovania. V Kitzbüheli sa naučíte lyžovať za pomoci hneď niekoľkých lyžiarskych škôl. A nezabúdajte na množstvo športových obchodov a zástup luxusných hotelov, kde vás budú rozmaznávať, koľko sa vám páči.

Kitzbühel možno len sotva porovnávať so slovenskými lyžiarskymi strediskami. Do strediska je potrebné sa vybrať a vyskúšať si jeho služby na vlastnej koži. Veď do Tirolska to až tak ďaleko nie je. Rakúsky dialničný systém je kvalitný, do Kitzbühelu sa však môžete dopraviť aj železnicou.

Zaujíma vás: kitzbuhel preteky, alpy rakusko, zjazd na lyžiach kitzbuhel, zjazd v kitzbuhel,