Šošovky a zimné športy

S prichádzajúcou zimou a chladným obdobím si mnohí používatelia okuliarov uvedomujú, že ak ich chcú využívať aj v nastávajúcej sezóne, budú sa musieť popasovať s niekoľkými problémami. Azda najväčším z nich je rosenie očných pomôcok najmä pri náhlej zmene teplôt, čiže pri prechode z exteriéru do interiéru. Okrem toho športovci, ktorí sa nemienia vzdať fyzickej aktivity ani v zimných mesiacoch si len ťažko budú zvykať na nepríjemný pocit nosenia okuliarov pri atraktívnych zimných športoch. V takom prípade je nenahraditeľným riešením siahnutie po kontaktných šošovkách. Predstavujú však pri týchto činnostiach vždy iba výhody?

Lyžovaniu, snowboardingu, sánkovaniu, korčuľovaniu či ďalším zimným športovým aktivitám sa venuje množstvo ľudí so slabším videním. Napriek tomu si ich môžu dokonale vychutnať a venovať sa im naplno. Rýchly pohyb, akcia, nečakané reakcie, to všetko si žiada maximálny komfort, aby sa športovec mohol naplno sústrediť na podanie čo najlepšieho výkonu. A práve šošovky sa starajú o to, aby sa ich používateľ nemusel zaoberať zbytočnými problémami. Nepadajú z očí, pretože sú pevne nasadené. Tak sa môžete vyhnúť nepríjemnému pocitu ich straty či rozbitia a ohrozenia zdravia v dôsledku rozbitého skla. Predstavujú maximálnu voľnosť a slobodu, bez ktorej by ste sa nemohli venovať vášmu športovému koníčku.

Pri lyžovaní či snowboardingu dochádza často k veľkým rýchlostiam. Využitie kontaktných očných pomôcok tu hrá veľmi dôležitú úlohu. Množstvo ľudí na svahu a rýchlosť spôsobujú nezriedka pády či strety s ostatnými športovcami. Je preto vhodné ich nasadenie a zanechanie okuliarov, ktoré by v tomto prípade mohli predstavovať skutočne nepríjemnú prekážku.

Lacné kontaktné šošovky sa môžu pohodlne nosiť aj pod lyžiarske okuliare, ktoré sa často využívajú pri zimných športoch. Pri športovaní nedochádza k ich zaneseniu, preto máte neustále čistý a jasný pohľad, ktorý je tak veľmi potrebný až žiaduci.

Rámy klasických pomôcok môžu narušiť zorné pole, ktoré by malo byť jasné a prehľadné. Neriskujte a radšej si doprajte maximálnu pohodlnosť, ktorá sa vám ponúka.

Nevýhody, ktoré prinášajú sú všeobecné a netýkajú sa výlučne zimných športov. Naďalej však platí vysoká a pravidelná starostlivosť a hygiena o ne. Ako počas letných aktivít, tak aj v zime. Predsa sú to predmety, ktoré máte nasadené v oku a vaše zdravie by malo byť pre vás na prvom mieste. Ak teda pociťujete akékoľvek nepohodlie alebo sa vám objavia zdravotné ťažkosti, zrieknite sa šošoviek a snažte sa vyriešiť problém. Poraďte sa so svojím kontaktológom, ktorý vás usmerní a dopomôže, aby ste svoje obľúbené pomôcky mohli používať aj naďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *