Lyžiarske stredisko Kubašok Spišské Bystré

lokalita:

Nízke Tatry sú už tradičnou destináciou všetkých milovníkov zimných radovánok. Najmä na severných svahoch Nízkych Tatier nájdete množstvo zaujímavých lyžiarskych stredísk. Patrí sem aj ski Kubašok Spišské Bystré.

Ski Kubašok Spišské Bystré sa nachádza v obci Spišské Bystré v okrese Poprad. Táto obec má skutočne vynikajúcu polohu. Je totiž situovaná iba 8 kilometrov od Popradu a 18 kilometrov od mesta Vysoké Tatry v nádhernej Liptovskej kotline. Z južnej stranu ju obkolesujú vrchy východného hrebeňa Nízkych Tatier a zo severu končiare vysokých Tatier.

Ski Kubašok Spišské Bystré sa nachádza na juh od Popradu v Nízkych Tatrách, priamo pod Kráľovou hoľou. Nadmorská výška tohto kopca je 1946 metrov. Kráľova hoľa je zároveň najvyšším vrchom tzv. Kráľohovohoľských Tatier. Ide o pomenovanie východného hrebeňa Nízkych Tatier podľa tohto kopca. Západné a východné Nízke Tatry oddeľuje sedlo Čertovica. Medzi ďalšie významné vrcholy vo východných Nízkych Tatrách patria:

  • Stredná hoľa (1 876 m.n. m.)
  • Orlová (1 840 m.n.m.)
  • Bartková (1 790 m.n.m.)
  • Veľký bok (1 727 m.n.m.)
  • Veľká Vápenica (1 691 m.n.m.)
  • Andrejcová (1 520 m.n.m.)

Lyžiarsky areál Kubašok Spišské Bystré ponúka vo svojom okolí množstvo turistických atrakcií. Ako už bolo spomenuté, mesto Vysoké Tatry je od strediska vzdialené iba 18 kilometrov. O čosi ďalej je Štrba, odkiaľ je možné  Tatranskou ozubnicovou železnicou sa dostať priamo na Štrbské Pleso. Za ďalšiu atrakciu, ktorú by nemal vynechať žiadny turista smerujúci do Spišského Bystrého je Spišský hrad. Táto dominanta Spiša patrí medzi najrozsiahlejšie hradné komplexy v celej Európe. Kúsok ďalej sa nachádza mesto Levoča, ktorej sa do veľkej miery podarilo si zachovať stredoveký ráz. Turisti sem však jazdia najmä za Chrámom svätého Jakuba, v ktorom sa nachádza veľdielo Majstra Pavla z Levoče. Ten tu pár storočí nazad zmajstroval v súčasnosti najvyšší gotický oltár na svete.

Ski areál Kubašok Spišské Bystré umožňuje aj takmer nemožné. V tomto areáli môžete zažiť v jeden deň ľadový sneh a horúcu vodu. Stačí si po lyžovačke odskočiť do Aquacity Poprad, Tatralandie či do jedinečnej Bešeňovej. Nič nepadne tak dobre na športom unavené telo ako trochu luxusného wellnessu.

Kubašok Spišské Bystré ponúka celkovo tri zjazdovky obsluhované piatimi vlekmi. Všetky zjazdovky spadajú do kategórie ľahkých a stredne náročných. Sú teda označené modrou a červenou farbou. Pre lyžiarov to znamená jediné. V stredisku si môžu lyžovanie užiť naozaj všetci. Podmienky sú dobré aj pre náročných lyžiarov, aj pre tých menej skúsených. Sebevedomie by to mali bez problémov nabrať aj úplní začiatočníci.

V ski centre Kubašok Spišské Bystré sa nájde aj niečo pre priaznivcov bežeckého lyžovania. Pre nich je tu pripravená jedna trasa, vďaka ktorej môžu spoznávať krásy Tatier z trochu inej perspektívy.

Dostupné služby v stredisku

Služby ponúkané lyžiarskych strediskom Kubašok Spišské Bystré nepatria medzi najlepšie na Slovensku. Nájdete tu však všetko potrebné k dobrej lyžovačke.

Po príjazde môžete parkovať na bezplatnom parkovisku.

Samozrejmosťou lyžiarskeho strediska je aj požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. S požičovňou je spojený aj ski servis, ktorý sa okrem iného postará aj o nabrúsenie hrán vašich lyží.

Pokiaľ ste sa rozhodli naučiť sa lyžovať práve v Spišskom Bystrom, môžete využiť služby miestnych lyžiarskych inštruktorov.

Po náročnej lyžovačke si môžete doplniť tekutiny a pochutnať si na rôznych dobrotách v príjem ski bufete. Takto nebudete pri lyžovaní nikdy hladní či smädní.

Zaujíma vás: lyžiarské strediská vo východných tatrách, lyziarske stredisko 691 m n m, 691 m n m lyziarske stredisko, lyzovanie spisske bystre,