Lyžiarske stredisko Ski Čertov

Ski Čertov

Ski Čertov rozhodne  nenájdete na mape najvýznamnejších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Ski Čertov však má regionálny význam. Pre mestá ako Trenčín, Dubnica nad Váhom, Púchov či Považská Bystrica je Ski Čertov vo veľmi príjemnej vzdialenosti.

Obec Čertov nájdete v blízkosti Lazov pod Makytov, ktoré sa nachádzajú na hraniciach s Českou republikou. Od Púchova do Horného Lidča vedie hlavný železničný koridor medzi Slovenskou a Českou republikou. Obe mestá sú spojené aj cestnou komunikáciou. Lyžiarsky areál Čertov je výborné dostupný z celého západného Slovenska a hlavne Považia. Púchovom vedie diaľnica D1, ktorá privedie aj Bratislavčanov do tohto malého dynamického mesta približne za hodinu. Z Púchova do Lazov pod Makytou je ďalšia cca pol hodinka príjemnej jazdy veľmi peknou dolinou.

Čertov a Lazy pod Makytou sa nachádzajú v Javorníkoch. Najvyšší vrch tohto pohoria lemujúceho slovensko-české pohraničie je Veľký Javorník, ktorého najvyšší bod siaha do výšky 1972 metrov nad morom. K Čertovu je však oveľa bližšie Malý Javorník s nadmorskou výškou 868 metrov.

Lyžiarske stredisko ponúka celkovo 7 zjazdoviek, ktoré sú obsluhované piatimi vlekmi. Zjazdovky sú rôznej náročnosti. Niečo sa nájdete aj pre deti, skúsení lyžiari by však nemali byť na ich úkor obmedzovaní. Nadmorská výška lyžiarskeho strediska Ski Čertov je 500 až 900 metrov, čím sa radí medzi nižšie položené lyžiarske strediská na Slovensku. Výstupná stanica je vo výške 900 metrov nad morom, čo je úroveň, v ktorej majú niektoré slovenské ski centrá nástupnú stanicu. To znamená, že dĺžka sezóny je v Čertove kratšia a podmienky lyžovania sú oveľa závislejšie na aktuálnom stave počasia. Ski Čertov ponúka svojim návštevníkom celkom 5,4 kilometrov zjazdoviek, na ktorých je možné sa lyžovať aj pod umelým osvetlením večer.

Javorníky sú obľúbenou destináciu bežkárov, ktorí dokážu naplno využiť parametre týchto hôr. Najmä hrebeň Javorníkov ponúka veľmi zaujímavé scenérie a zážitky.

Dostupné služby v stredisku

Vzhľadom na veľkosť lyžiarskeho strediska Čertov, nemožno očakávať rovnaké služby, aké dostanete napríklad na Štrbskom plese či na Donovaloch. Ski Čertov však rozsahom a kvalitou služieb patrí medzi tie lepšie a rozvinutejšie ski centrá na Slovensku.

Areál je vybavený osvetlením, takže západom slnka sa dobrá lyžovačka rozhodne nekončí.  V areáli nájdete chatu Alpina, ktorá ponúka zaujímavú ubytovaciu kapacitu v rozsahu až 32 osôb v dvoj, troj, päť, šesť až 8-lôžkových izbách. Všetky izby sú  zariadené v jednoduchom klasickom horskom štýle. Na tejto chate je možné sa ubytovať už za 10 eur na noc na osobu.

Pre deti je v Ski Čertov každý deň pripravená lyžiarska škôlka Skippy, ktorá im pomôže pevne stáť a pohybovať sa po svahoch. V ponuke sú samozrejme aj rôzne lyžiarske kurzy pre všetky vekové kategórie. Stredisko disponuje aj nenáročnými zjazdovkami, ktoré sú ideálne na prvé kroky na snehu.

K ďalším dostupným službám patrí:

  • Ski servis
  • Požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia
  • Ubytovanie
  • Bufety
  • reštaurácie

Prevádzková doba

9:00 – 16:00, večerná 18:00 – 20:30

Adresa

Čertov
Ul. 1. mája 876
020 01 Púchov

Www stránka

http://www.skicertov.sk/

Telefonický kontakt

mobil: +421 907 386 545
telefón: +421 42 468 18 94
fax: +421 42 468 18 94

Nadmorská výška

horná nadmorská výška: 900 m. n. m.
dolná nadmorská výška: 600 m. n. m.

Ceny služieb

typ dospelí deti
Denný lístok 15,00 € 12,00 €
2 dňový skipas 28,00 € 23,00 €
5 dňový skipas 65,00 € 48,00 €

Ceny sa môžu meniť

Zjazdovky

zjazdovka dĺžka
lamže 700 m
balúchovec 1000 m
zjazdovka 800 m
luljačka 580 m
preteková 1800 m
krivá I 300 m
krivá II 250 m

Mapa strediska

Ski Čertov - mapa
(kliknite pre zväčšenie)

Ubytovanie v stredisku

Chata Alpina - Ubytovanie v Ski Čertov

Chata Alpina

Hotel Podjavorník - Ubytovanie v Ski Čertov

Hotel Podjavorník

Penzión Sisi - Ubytovanie v Ski Čertov

Penzión Sisi

Reštaurácie v stredisku

Reštaurácia Váh - Reštaurácia v Ski Čertov

Reštaurácia Váh

Reštaurácia Hokejka - Reštaurácia v Ski Čertov

Reštaurácia Hokejka

Pizzeria Valdagno - Reštaurácia v Ski Čertov

Pizzeria Valdagno

Zjazdovky - obtiažnosť

Zjazdovky ľahkej obtiažnosti: 400 m
Zjazdovky strednej obtiažnosti: 1800 m
Zjazdovky ťažkej obtiažnosti: 1200 m

Fotky lyžiarskeho strediska Ski Čertov