Lyžiarske stredisko Jahodná

Lyžiarske stredisko Ski Jahodná sa nachádza približne 15 km od Košíc po ceste do Gelnice. Areál je využívaný nielen v zime na lyžovanie, ale aj v lete na rôzne športové aktivity.

Lyžiarske strediská pri veľkých slovenských mestách majú osobité postavenie. V prvom rade je ich málo a ich dostupnosť im prináša podstatnú konkurenčnú výhodu.

Ski centrum Jahodná sa nachádza iba niekoľko kilometrov od centra Košíc, od druhého najväčšieho mesta na Slovensku sa takmer 250 tisíc obyvateľmi. Táto populácia predstavuje úžasný trh pre stredisko. Ski centrum sa tak vzhľadom na blízkosť veľkého mesta nemusí sústrediť na zabezpečovanie ubytovania, keďže väčšina návštevníkov býva v Košiciach, a aj turisti zo vzdialenejších miest, môžu stráviť noc v meste Košice.

Jahodná je Kopec nachádzajúci sa v Slovenskom rudohorí. Stredisko ponúka tri zjazdovky, po ktorých vás dopraví sedem vlekov. Zjazdové trate sú rôzneho charakteru – ľahké, stredne ťažké a aj ťažké. Športový zážitok si tu užijú aj deti, pre ktoré je tu pripravená začiatočnícka zjazdovka, ale aj skúsení dospelí lyžiari.

Nadmorská výška strediska je relatívne malá, takže ani lyžiarska sezóna v tomto stredisku nepatrí medzi najdlhšie.

Dostupné služby v stredisku

Služby ponúkané v lyžiarskom stredisku Jahodná patria vzhľadom na prítomnosť veľkého mesta v blízkosti areálu k tým lepším.

Samozrejmosťou lyžiarskeho strediska je lyžiarska škola, ktorá pomôže začínajúcim lyžiarom pevne sa postaviť na lyže. Žiadne stredisko sa nezaobíde bez kvalitného ski servisu, ten nájdete aj pod Jahodnou. V areáli si môžete požičať aj lyže, snowboard či ďalšie lyžiarske potreby. V areáli sa nachádza aj Relax centrum, v ktorom je možné dokonale zregenerovať telo unavené po náročnom lyžovaní.

Zaujíma vás: športové aktivity v zimnych strediskach v lete, skicentrum jahodna, lyziarska skola pre dospelych vychod, košice lyžovanie v lete,