Lyžiarske stredisko Ski Vitanová – Vrchdolinky

lokalita:

Ski Vitanová Vrchdolinky je jedným z mnohých prihraničných lyžiarskych stredísk na Slovensku. Ski areál Vitanová Vrchdolinky tak nie je závislý iba na Slovenskej klientele. Veľkú časť návštevníkov tohto lyžiarskeho strediska tvoria občania Poľskej republiky. Hraničný prechod Suchá Hora – Chocholów sa nachádza len 5km od strediska a ďalší  hraničný prechod Trstená –Chyžne je iba  10 km od strediska. Populárne stredisko zimných športov Zakopané je vzdialené iba 22 kilometrov.

Ski areál sa nachádza v obci Vitanová, ktorú nájdete v okrese Tvrdošín. Hoci názov tejto obce môže znieť slovensky, jeho pôvod je potrebné hľadať v latinčine. „Vita nova“ znamená „nový život“. Prvá písomná zmienka o obci pochádza zo 16. storočia. Obec sa nachádza v nadmorskej výške 699 metrov, takže podmienky na lyžovanie sú tú výborné.

Okolie Vitanovej láka ľudí mnohými atrakciami. Neďaleko je Oravská priehrada, kúpele Oravice v Západných Tatrách, Roháče samotné a aj Liptov sú veľmi dobré prístupné. Okolie Vitanovej ponúka aj netušené možnosti turistiky. V Roháčoch je však turistika možná iba v letných mesiacoch.

Lyžiarske stredisko Ski Vitanová Vrchdolinky bolo vybudované v roku 2008 a v tomto roku bola vo Vitanovej odštartovaná aj prvá lyžiarska sezóna. Stredisko tak patrí medzi najmladšie na Slovensku. Lyžiarske stredisko ponúka celkovo 6 zjazdoviek z kategórie ľahkých a stredne náročných. Celková dĺžka zjazdových tratí 4,9 km je plne umelo zasnežovaných, takže vo Vitanovej sa môžete tešiť na dlhú a kvalitnú lyžovačku.

Dostupné služby v stredisku

Ski Vitanová Vrchdolinky nepatrí medzi najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku. Kvalitou ponúkaných služieb však príjemne prekvapí aj skúsených a náročných lyžiarov.

Priamo v areáli, kúsok od zjazdovky, nájdete pekné apartmány, kde môžete stráviť noc či dve. Priamo na zjazdovke sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka rýchle občerstvenie. Vo Vitanovej si tak zalyžujete vždy s plným žalúdkom. Reštaurácia je vybavená príjemnou terasou, kde okrem teplého jedna môžete obdivovať aj nádhernú okolitú prírodu.

V stredisku nájdete aj všetky základné služby pre lyžiarov. Prísť môžete aj bez výstroje, keďže sa tu nachádza požičovňa lyžiarskej výstroje značiek Fischer a Rossignol. Ak si prinesiete vlastné lyže či snowboard, môžete sa spoľahnúť na špičkový servis, ktorý je vykonávaný na kvalitnom švajčiarskom zariadení. Ski Vitanovká Vrchdolinky je samozrejme aj vhodným miestom na prvé kroky na lyžiach. Ski School je pripravená pomôcť ako deťom, tak aj dospelým v ich začiatkoch na svahoch. Mimoriadna pozornosť je venovaná deťom, ktoré určite nepocítia, že sa nachádzajú v nejakej škole. V ski areáli je pre ne pripravený detský kútik, kde si popri výučbe deti môžu oddýchnuť na kĺzačkách či sloníkovi.

Zaujíma vás: vrchdolinky vitanová, lyzovanie vitanova, ski vitanova, ski areal vrchdolinky,