Lyžiarske stredisko Ski Makov

Ski Makov

Ski Makov radíme medzi menej významné lyžiarskej strediská na Slovensku. Avšak práve tento duch menšej významnosť dodáva lyžiarskemu stredisku spolu s miestnymi horami osobité čaro.

Ski Makov sa nachádza v obci Makov, ktorý je zase súčasťou okresu Čadca. Makov znikol v 19. storočí odčlenením od obce Vysoká nad Kysucou. Makov má osobitý význam z pohľadu dopravného spojenia Slovenska s Českou republikou. Obcou vedie železničná trať a hlavná cesta. V minulosti bol v Makove prítomný aj hraničný prechod.

Makov sa nachádza v Chránenej krajinnej oblasti Kysuce, ktorá je súčasťou pohoria Javorníky. Na českej strane sa takisto nachádza CHKO,  Chránená krajinná oblasť Beskydy. V okolí nájdeme takisto Turzovskú vrchovinu, Kysucké Beskydy a Kysuckú vrchovinu.

Javorníky sú veľmi obľúbenou turistickou destináciou. Najvyšší vrch pohoria Javorníky má nadmorskú výšku iba 1072 metrov, čo znamená, že pohorie je prístupné aj pre menej zdatných turistov. Okrem bežnej pešej turistiky sú javorníky v lete vyhľadávaným miestom cykloturistov. Tí tu nájdu desiatky kilometrov cyklotrás vedúcich nádherným horským prostredím. Vrcholová magistrála Javorníkov patrí medzi najcennejšie cyklo cesty na celom Slovensku.

Ski Makov je lyžiarske stredisko vyhľadávané a vhodné predovšetkým pre rodiny a deti. V nadmorskej výške 660 – 948 m.n.m. nájdu široké zjazdovky, ktoré umožňujú pohodlné a najmä bezpečné lyžovanie. Úrazy na zjazdovkách sú časté najmä na úzkych zjazdovkách, kde sa skúsení lyžiari nedokážu v rýchlosti vyhnúť začiatočníkom, ktorí robia množstvo ťažko predpokladaných pohybov. V Ski Makov nájdu všetci návštevníci celkovo 4 lyžiarske vleky a zjazdovky v dĺžke 6 tisíc metrov. Polovička z týchto zjazdoviek je vybavená umelým zasnežovaním. Prepravná kapacita celého ski centra a týchto 4 vlekov je takmer 3 tisíc lyžiarov za hodinu. Lyžovačka na Makov je tak do určitej miery nezávislá od vrtochov počasia. Vo všeobecnosti však možno povedať, že lyžovačka stále závisí najmä od počasia. Priemerná dĺžka lyžiarskej sezóny v Makov je 90 dní, čo patria k slovenského priemeru.

Priaznici nočného lyžovanie nebudú na Makove ukrátení od tohto pôžičku. K dispozícii sú lyžiarske trate v celkovej dĺžke 1200 metrov. Dostupnosť lyžiarskeho strediska je bezproblémová ako pre slovenských návštevníkov, tak pre českých. Stredisko má výhodu aj blízkosti poľských hraníc, čo láka tisíce poľských turistov. Na svahoch lyžiarskeho strediska je možné používať aj české sim karty, keďže je tu dostupný signál českých mobilných operátorov.

V zimnej sezóne je možné v okolí Makova spozorovať veľké množstvo bežkárov, ktorí sa nevedia nabažiť nádherných výhľadov, ktoré im ponúkajú bežecké trate po celých javorníkoch.

Dostupné služby v stredisku

Hoci Ski Makov rozhodne nie je najpopulárnejším strediskom zimného lyžovania, kvalita miestnych služieb v ničom nezaostáva za najobľúbenejšími strediskami. V stredisku sa lyžiari môžu občerstviť priamo pri vlekov, a to buď vonku na terase alebo v vnútorných presklených priestorov. Na lyžiarov čaká občerstvenie aj priamo na hornej stanici lanovky. Deti budú po návrate zo Ski Makov zaručene spomínať na detský Ski Fun Park či snowtubing.

Medzi ďalšie dostupné služby v stredisku Ski Makov patria:

  • Lyžiarska škola a škôlka
  • Snowboardová škola a škôlka
  • Požičovňa lyží, snowboardov a ostatného lyžiarskeho vybavenia.
  • Ski servis

Ďalšie služby je možné nájsť priamo v obci Makov, kde nájdete:

  • Bankomat
  • Zmenáreň
  • Klzisko
  • Železničná stanica
  • Ubytovacie kapacity
  • Stravovacie služby

Prevádzková doba

9:00 – 16:00

Adresa

Ski Makov
Ústredie 141
023 56 Makov

Www stránka

http://www.skimakov.sk

Telefonický kontakt

mobil: + 421 903 23 14 14
telefón: + 421 2529 329 60
fax: + 421 2529 329 60

Nadmorská výška

horná nadmorská výška: 948 m. n. m.
dolná nadmorská výška: 660 m. n. m.

Ceny služieb

typ dospelí deti
Denný lístok 10,00 € 7,00 €

Ceny sa môžu meniť

Zasnežovanie

3150 m

Zjazdovky

Nachádza sa tu 6 zjazdoviek, rôznej obtiažnosti.

Mapa strediska

Ski Makov - mapa
(kliknite pre zväčšenie)

Ubytovanie v stredisku

Penzión Makov - Ubytovanie v Ski Makov

Penzión Makov

Penzión Adam - Ubytovanie v Ski Makov

Penzión Adam

Penzión Stará Fara - Ubytovanie v Ski Makov

Penzión Stará Fara

Reštaurácie v stredisku

Pizzeria Biely dom - Reštaurácia v Ski Makov

Pizzeria Biely dom

Penzión Jazz - Reštaurácie v Ski Makov

Penzión Jazz

Restaurant Bar Artemis - Reštaurácia v Ski Makov

Restaurant Bar Artemis

Zjazdovky - obtiažnosť

Zjazdovky ľahkej obtiažnosti: 350 m
Zjazdovky strednej obtiažnosti: 5700 m

Fotky lyžiarskeho strediska Ski Makov