Lyžiarske stredisko Ski park Kubínska Hoľa

lokalita:

Orava patrí jednoznačne medzi turisticky najatraktívnejšie regióny Slovenska. Ski park Kubínska Hoľa je jedným z mnohých lyžiarskych stredísk na Orave. Jeho výhodou je relatívne výborná dostupnosť.

Ski park Kubínska Hoľa sa nachádza iba 6 kilometrov od centra Dolného Kubína, od miestneho aquaparku. Dolný Kubín je zase iba 18 km od Ružomberku, teda o hlavnej dopravnej tepny Bratislava – Košice.

Ski park Kubínska Hoľa sa nachádza pod vrchom Kubínska Hoľa, ktorej vrchol sa týči do výšky 1346 metrov nad morom. Kubínska Hoľa sa nachádza v pohorí Oravská Magura. Nie je to však najvyšší kopec. Toto miesto patrí Minčolu, ktorý je ešte o pár desiatok metrov vyšší ako Kubínska Hoľa.

Vrcholná stanica Ski parku Kubínska Hoľa sa nachádza takmer na vrchole tejto hory. Lyžiarsky areál tak disponuje veľmi pekným prevýšením 676 metrov, keďže jeho základná stanica je v nadmorskej výške 720 metrov na morom. Týmito číslami sa ski areál radí medzi najlepšie na Slovensku. Ski park Kubínska Hoľa ponúka lyžiarom až 14 kilometrov zjazdových tratí. Hodinová prepravná kapacita celého areálu je až  9 tisíc lyžiarov, čím sa ski areál opäť radí k špičke na Slovensku.

Rozsah strediska zaručuje, že vyhovujúce trate tu nájdu takmer všetci lyžiari. Od začiatočníkov cez rodiny s deťmi až po skúsených lyžiarov vyhľadávajúcich náročné a nebezpečné terény. V lyžiarskom stredisku slúžia návštevníkom dve 4-sedačkové lanovky a 8 ďalších lyžiarskych vlekov.

Okolie Kubínskej Hole a Oravská Magura ako taká je skvelou destináciou nielen v zime, ale aj počas horúcich letných mesiacov. Počas leta sa lyžiarsky areál premieňa na bike park, ktorý má v ponuke aj také adrenalínové aktivity, ako je napríklad paintball. V okolí Kubínskej Hole si na svoje prídu aj milovníci turistiky, paragliding a podobne. V zime si zase turisti v Ski park Kubínska Hoľa môžu na nohy namiesto turistických topánok obuť bežky. V okolí Dolného Kubína môžu turisti navštíviť také turistické zaujímavosti, ako je napríklad Oravský hrad či napríklad dedinku Vlkolinec neďaleko Ružomberka.

V lyžiarskom stredisku pri Dolnom Kubíne sú inštalovené zasnežovacie delá od firmy Johnsons Control, ktoré sa postarajú o zlepšenie lyžiarskych podmienok. Vysoká nadmorská výška a umelé zasnežovanie sú zárukou nadpriemerne dlhej lyžiarskej sezóny.

Dostupné služby v stredisku

Doplnkové služby lyžiarskeho strediska Ski park Kubínska Hoľa zodpovedajú veľkosti tohto strediska. Nájdete tu všetko potrebné pre príjemnú rodinnú lyžovačku a samozrejme ešte niečo navyše.

V lete si tu môžete pozjazdovať na horskom bicykli. Skúsiť môžete paragliding či paintball.

Ski park Kubínska Hoľa je vybavené snowboard parkom pre všetkých mladších či odvážnejších. Samozrejmosťou strediska je požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho nevyhnutného vybavenia. Postarané je aj o ski servis. V stredisku nie je núdza ani o bufety a ďalšie reštauračné zariadenia.

Ski park Kubínska Hoľa je mimoriadne vhodný aj pre rodiny s deťmi. O deti je tu patrične postarané. Rodičia ich môžu dať do lyžiarskej škôlky, kde sa naučia základom lyžovania. Sami dospelí môžu nastúpiť do lyžiarskej školy, aby zlepšili svoje lyžiarske schopnosti.

Pre deti je v areáli pripravený Kids Park, kde na nich čaká široká zjazdovka, detské vleky a podobne. Rodičia môžu zábavu svojich detí sledovať pohodlne z bufetu.

V Kids parku deti nájdu figúry, hračky, šmýkačku, šmýkacie autíčka a mnohé ďalšie prekvapenia.

Pri návšteve Ski parku Kubínska Hoľa sa nemusíte strachovať o parkovania. Na troch rôznych bezplatných parkoviskách je pre vás pripravených až 1500 parkovacích miest.

Zaujíma vás: kubínsk hola nad morom,