Lyžiarske stredisko Nová Lopúšna Dedina – Skitatry

lokalita:

Vysoké Tatry sú slovenským klenotom, ktorý nadchne aj pri tisícej návšteve. Lyžovačka s výhľadom na tatranské vrcholky patrí k najkrajším nielen na Slovensku. Vysoké Tatry ponúkajú množstvo lyžiarskych stredísk. Jedným z menších je Nová Lopúšna Dedina – Skitatry.

Ski centrum Nová Lopúšna Dedina – Skitatry má vynikajúcu polohu. Nájdete ho iba 3 kilometre od Svitu a 7 km od Popradu, Štrba je takisto blízko. Stredisko sa nachádza prakticky na hlavnom slovenskom dopravnom ťahu Bratislava – Žilina – Košice.

Nová Lopúšna Dedina – Skitatry ponúka lyžiarom celkovo dve zjazdovky s celkovou dĺžkou 1100 metrov. V stredisku nájdete jeden z najlepších svahov na slalom na Slovensku. Ide teda o stredne náročné zjazdovky určené predovšetkým pre lyžiarov, ktorí už majú aké také skúsenosti so snehom. Zalyžovať si tu však môžu aj začiatočníci. V ski areáli Nová Lopúšna Dedina – Skitatry sa o návštevníkov starajú dva vleky. Stredisko ej však prepojené aj so susednými lyžiarskymi areálmi. Celkovo si tak návštevníci môžu vychutnať až 14 vlekov.

Dolná stanica vlekov má nadmorskú výšku 734 metrov, čo pôsobí pozitívne na celkovú dĺžku lyžiarskej sezóny. O nadpriemerne dlhú lyžiarsku sezónu sa starajú aj zasnežovacie zariadenia.

Lyžiarske stredisko Nová Lopúšna Dedina – Skitatry ponúka pri lyžovačke skvelé výhľady na zasnežené vrcholky Vysokých Tatier.

Dostupné služby v stredisku

Rozsahom doplnkových služieb patrí Ski Nová Lopúšna Dedina – Skitatry medzi slovenský priemer. Takže neočakávajte nič mimoriadne. V lyžiarskom areáli však nájdete všetko, čo je potrebné k príjemnej lyžovačke. V areáli sa nachádza požičovňa lyžiarskej výstroje, lyží a snowboardov. Spoľahnúť sa môžete aj na kvalitný ski servis. K dispozícii je aj bezplatné parkovisko pre všetkých návštevníkov areálu. O bezpečnosť na svahu sa stará zdravotná záchranná služba. V areáli si môžete aj občerstviť – priamo na svahu v bufete alebo v neďalekej príjemnej reštaurácii.

Zaujíma vás: skitatry, lizarske stredisko na dedine, lyziarske strediská na dedine, nová lopúšna dedina – skitatry,