Lyžiarske stredisko Ski Oravská Lesná

lokalita:

V zime toho veľa k dispozícii športu chtivým ľuďom veru nie je. Musia sa oddať lyžovaniu. Našťastie na zimné športy na lyžiach máme na Slovensku výborné podmienky. Ski Oravská Lesná je toho žiarivým dôkazom.

Ski Oravská Lesná sa nachádza v Orave v blízkosti poľských hraníc.  V minulosti bola prihraničná poloha nevýhodou, keďže prílev zahraničných turistov sťažovali hraničné prechody. Vstupom do Európskej Únie a Schengenského priestoru však hranice prakticky prestali existovať. Takto sa celá Orava naplno otvorila príchodu poľských turistov.

Ski Oravská Lesná sa môže pochváliť najmä svojou polohou. Oravská Lesná je známa ako najstudenšia dolina na Slovensku. Toto má pre lyžiarske stredisko ohromný význam. Kým bežné lyžiarske strediská zápasia s vysokými teplotami, umelým zasnežovaním, Ski Oravská Lesná sa môže plne spoľahnúť na prírodné podmienky. Lokálna klíma je extrémne dôležitá z pohľadu dĺžky lyžiarskej sezóny. V Oravskej Lesnej sa tešia z prvého snehu už v októbri, pričom lyžiarov tu môžete stretnúť až do neskorého mája. Toto sú veci, o ktorých môžu ostatné lyžiarske strediská len a len snívať a nepomôžu im ani najmodernejšie technické zabezpečenie. Oravská Lesná je pomerne veľká obec (má cez 3 tisíc obyvateľ). Nadmorská výška tejto obce je 780 metrov.

Oravská Lesná a stredisko Ski Oravská Lesná sa nachádzajú v Oravských Beskydách, kde najvyšším kopcom je známe Babia hora. Tento znamenitý kopec sa týči do výšky 1725 metrov nad morom. Druhým najvyšším kopcom Oravských Beskýd je Pilsko, ktorého najvyšší bod je 1557 metrov nad morom.

Orava je skvelým miestom nielen na zimné aktivity. V lete je to raj turistov a rybárov. Hrebeň, na ktorom sa nachádza Babia hora je plný turistov nadšených z Oravskej prírody. Ďalšou turistickou lahôdkou nachádzajúcou sa takmer priamo v lyžiarskom areáli je úvraťová železnička. Kysucko – Oravská lesná úvraťová železnička je svetovým unikátom a bola vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku. Orava ponúka aj niekoľko ďalších atrakcií. Za zmienku stojí napríklad Oravská priehrada či Oravský zámok.

V roku 2007 prebehla v Ski Oravská Lesná prvá etapa modernizácie. Stredisko bolo vybavené 4-sedačkovou lanovkou svetoznámeho výrobcu Doppelmayr. Lyžiarske stredisko Ski Oravská Lesná ponúka návštevníkom približne 8,6 kilometrov zjazdových tratí. Toto číslo jednoznačne patrí k najlepším na celom Slovensku. Zabudnite na tlačenice na svahoch. V Ski Oravská Lesná budete mať vždy dosť priestoru pre sebe, pre svoje lyžiarske umenie, pre veľké a krásne oblúky. Lyžiarske trate Ski Oravská Lesná sú ako stvorené pre rodinné lyžovačky. Väčšina strediska je kategorizovaná ako ľahká či stredne náročná. To je ideálna kombinácia aj pre lyžiarov začiatočníkov či deti. Rodičia sa tak nemusia báť o bezpečnosť svojich ratolestí na zjazdovkách.

Stredisko má v ponuke aj netradičnejšie atrakcie. Ponúka sa tak napríklad jazda na psích záprahoch, sánkovanie na saniach ťahaných koňom s cinkajúcimi roľničkami, wellness program, korčuľovanie na štadióne a iné atrakcie pre potešenie.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko Ski Oravská Lesná je dostatočne veľké na to, aby vám dokázalo poskytnúť len tie najkvalitnejšie služby. Pri  službách však nie je dôležitá iba ich kvalita, ale aj ich rozsah. Ani tu Ski Oravská Lesná v ničom nezaostáva za ďalšími veľkými lyžiarskymi strediskami.

Po príchode do strediska vás čaká parkovanie zdarma. Po príchode sa vďaka wifi môžete zdarma pripojiť na internet. Samozrejmosťou lyžiarskeho strediska je požičovňa lyžiarskeho výstroja – lyží či snowboardov. Zabezpečený je samozrejme aj kvalitný servis lyží a snowboardov.

Rodičia môže pre deti spraviť aj niečo navyše. Stredisko má totiž samostatný detský kútik. Deti sa môžu vyblázniť aj pri snowtubingu. Ubytovanie a stravovanie je zabezpečené priamo v stredisku.

Zaujíma vás: ski oravska lesna, oravska lesna nadmorom, najvyšší vrch oravská lesná, oravska lesna lyzovanie,