Lyžiarske stredisko Liptovská Teplička

lokalita:

Liptovská Teplička

Liptovská Teplička, ako nám to už názov jasne hovorí, je časťou Liptov. Teda oblasti Slovenska, ktorá patrí medzi turistami a lyžiarmi k najobľúbenejším. Zjazdovky na Liptove by ste sotva spočítali, Liptov je skutočným rajom všetkých milovníkov snehu pohybu s ním spojeným.

Na Slovensku sotva nájdete región, ktorému by sa podarilo zachovať ľudové tradície lepšie. Liptov je známy mnohými folklórnymi slávnosťami, ktoré sa každoročne konajú aj v Liptovskej Tepličke.

Na svoje si v Liptovskej Tepličke prídu aj milovníci ľudovej architektúry. V dedine nájdete množstvo tradičných dreveníc, ktoré sa tu budovali až do polovice minulého storočia. Samotné drevenice vytvárajú veľmi hustú a nepravidelnú zástavbu, čo je spôsobené tým, že v minulosti sa nesmeli stavby rozširovať na úkor poľnohospodárskej pôdy.

Ďalšou raritou Liptovskej Tepličky, hoci to s lyžovaním súvisí pramálo, sú zemiakové pivnice, ktoré sú hĺbené kolmo do zeme, a vraj predstavujú európsky unikát.

Liptovskú Tepličku nájdete v okrese Poprad. Susedí s Štrbou, Važčom či Vikarovcami. Časť obce sa nachádza v Národnom parku Nízke Tatry (NAPANT). Na východ od obce nájdete Národný park Slovenský raj a na juh od obce Národný park Muráňská planina. Najvyššou horou v blízkom okolí je Kráľova hoľa, ktorá sa týči do nadmorskej výšky 1 946 metrov.

Lyžiarske stredisko Ski Park

V Liptovskej Tepličke sa  nachádza populárne lyžiarske stredisko Ski Park.  Nájdete ho vedľa areálu PD Liptovská Teplička oproti Vikartovskému mlynu. Toto stredisko poskytuje upravené zjazdovky vhodné ako pre začiatočníkov, tak pre skúsených lyžiarov. Lyžiarsky areál je vybavený zasnežovacím zariadením, takže umelý sneh dokáže zmierniť vrtochy počasia. Lyžovačka a podmienky na zjazdovkách sú však stále do veľkej miery ovplyvnené aktuálnym počasím. Lyžiarske trate v areáli Liptovskej Tepličky sú vhodné aj pre deti. Lyžovanie s deťmi je v stredisku podporované rôznymi službami. V Liptovskej Tepličke nájdete celkovo 5 tratí, ktoré môžeme radiť do kategórie nízkej alebo strednej náročnosti. Na svoje si v Liptovskej Tepličke prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, pre ktorých je tu pripravených niekoľko zaujímavých tratí. V Ski Parku v Liptovskej Teplička sa zvyčajne lyžuje od decembra do marca.

Ak hľadáte ubytovanie, relax a oddych, športy, pamiatky a všeobecne turistický región Liptova, odporúčame web Liptov, ktorý je v slovenskom, ale aj ruskom jazyku (pre ruských turistov).

Dostupné služby v stredisku

Ski Park Liptovská Teplička patrí medzi menšie lyžiarske areály. To však neznamená, že služby v tomto stredisku zaostávajú za ostatnými väčšími turistickými centrami.  V Ski Parku nájdete tradičné služby ako požičovne lyží, snowboardov a iného lyžiarskeho vybavenia. Kto sa nevie lyžovať, ten môže skúsiť lyžiarsku školu. Všetci návštevníci majú parkovanie zdarma priamo v lyžiarskom areáli. Občerstviť sa je možné priamo v areáli, v miestnom bufete. Zaneprázdnených rodičov určite poteší detský kútik, ktorý je pre nich neustále k dispozícii.

Prevádzková doba

8:30 – 15:30, večerné 17:30 – 20:30

Adresa

Liptovská Teplička
Tatranská Lomnica 7
059 60 Vysoké Tatry

Www stránka

http://www.liptovskateplicka.sk/2012/01/lyzovanie-v-liptovskej-teplicke/

Telefonický kontakt

mobil: +421 903 11 22 00
telefón: +421 524 46 76 18
fax: +421 524 46 76 18

Nadmorská výška

horná nadmorská výška: 1300 m. n. m.
dolná nadmorská výška: 975 m. n. m.

Ceny služieb

typ dospelí seniori, junior Deti
Denný lístok 9,00 € 7,00 € 6,00 €

Ceny sa môžu meniť

Mapa strediska

Liptovská Teplička - mapa
(kliknite pre zväčšenie)

Ubytovanie v stredisku

Penzión Teplička - Ubytovanie v Liptovskej Tepličke

Penzión Teplička

Penzion Dolinka - Ubytovanie v Liptovskej Tepličke

Penzion Dolinka

Penzión u Enky - Ubytovanie v Liptovskej Tepličke

Penzión u Enky

Reštaurácie v stredisku

Reštaurácia Turnička - Reštaurácia v Liptovskej Tepličke

Reštaurácia Turnička

Fotky lyžiarskeho strediska Liptovská Teplička

Zaujíma vás: lyziarske stredisko liptovska teplicka, liptovska teplicka lyzovanie, liptovska teplicka ski, liptovska teplicka,