Lyžiarske stredisko Zuberec / Milotín

lokalita:

V Západných Tatrách sa nachádza hneď niekoľko lyžiarskych stredísk. Areál Milotín je jedným z nich. Svojou veľkosťou nepatrí medzi najvýznamnejšie strediská na Slovensku, vyniká však krásou okolitej prírody.

Ski areál Milotín sa nachádza v obci Zuberec, ktorá je súčasťou okresu Tvrdošín. Zuberec je ta oravským turistickým centrom, hoci bližšie má ďaleko k Západným Tatrám ako k Orave ako takej.

V Zuberci sa nachádzajú aj dve ďalšie významné lyžiarske strediská. Nájdete ich v osade Zverovka. Lyžiarske stredisko Zverovka-Spálená je hádam najznámejšie. Tým tretím je stredisko Zuberec Janovky.

Západné Tatry patria medzi najkrajšie pohoria na Slovensku. Toto na 100 % potvrdí každý, kto si prešiel hrebeň Západných Tatier. Hrebeňová túra Západnými Tatrami patrí k turistickým vrcholom na Slovensku. Kto by zabudol na prechod vrcholom Ostrého Roháča? Najvyšším bodom Západných Tatier je vrch Bystrá, ktorá sa týči do nadmorskej výšky 2248 metrov. Medzi ďalšie turisticky populárne kopce v Západných Tatrách patria:

  • Jakubiná (2 193 m.n.m.)
  • Baranec (2 185 m.n.m.)
  • Baníkov (2 178 m.n.m.)
  • Pachoľa (2 166 m.n.m.)
  • Hrubá kopa (2 166 m.n.m.)
  • Blyšť (2 155 m n. m.)
  • Tri kopy (2 133 m.n.m.)

Lyžiarske stredisko Zuberec Milovec sa nachádza v nadmorskej výške 760 metrov. V rovnakej polohe sa nachádza aj samotná obec Zuberec. Do strediska je to z hlavnej štátnej cesty iba niekoľko desiatok metrov. Lyžiarsky areál je tak veľmi ľahko dostupný ako osobnou automobilovou dopravou alebo autobusom.

V stredisku sú pre lyžiarov pripravené 2 vleky typu Tatrapoma o dĺžke 1280 metrov. Zjazdovka je kategorizovaná ako stredne ťažká, teda je označená červenou farbou. Toto znamená, že stredisko je vhodné pre lyžiarov všetkých schopností. Na svoje si prídu skúsení lyžiari, bezpečne si zalyžujú aj všetci začiatočníci či lyžiari, ktorí sa na zasnežených svahoch necítia práve najistejšie.

Zuberec Milovec je vyhľadávaným lyžiarskym strediskom  pre rodiny s deťmi. Rodičia tu nájde bezpečie pre svoje deti. Môže za to najmä krátky, iba 300 metrov dlhý detský vlek. Vlek pre deti je zárukou bezpečného pohybu neskúsených detí po zjazdovke.

Voči nepriaznivému počasiu, teda najmä vysokým teplotám, ktoré neumožňujú sneženie, je lyžiarske stredisko Zuberec Milovec zabezpečené technickými zariadenia na tvorbu snehu. Zasnežovanie sa spolu s vysokou nadmorskou výškou a severnou orientáciou zjazdovky postará o relatívne dlhú sezónu. Samozrejme ani snehové delá nedokážu zabezpečiť teploty pod bodom mrazu.

Lyžiarske stredisko Zuberec Milovec je vybavené nočným osvetlením. Takto si môže každý návštevník strediska vyskúšať nočné či večerné lyžovanie. Podmienky na lyžovanie sú takmer rovnaké ako za bieleho dňa.

Dostupné služby v stredisku

Dobrá skúsenosť s lyžiarskym strediskom do veľkej miery závisí aj na tom, aké služby ponúka. Dôležitý je rozsah a kvalita služieb. Ski centrum Zuberec Milovec aj napriek svojej obmedzenej veľkosti ponúka kvalitatívne zaujímavé služby.

Pri príjazde do lyžiarskeho strediska na vás čaká veľké parkovisko, ktoré je navyše aj zdarma. Počas vášho celého pobytu bude na vaše bezpečie dávať pozor Horská služba.

Samozrejmosťou strediska je požičovňa lyží, snowboardov a ďalších športových nevyhnutností. Nájdete tu aj ski servis. Pokiaľ ste sa rozhodli naučiť sa lyžovať práve v Západných Tatrách, môžete sa spoľahnúť na miestnu lyžiarsku školu. Priamo na zjazdovke nájdete bufet a ďalšie možnosti rýchleho občerstvenia.

Jednou z výhod lyžiarskeho strediska Zuberec Milovec je možnosť ubytovania priamo v areáli. Stačí sa ubytovať v chate Alpina. Z tohto zaujímavého zariadenia to budete mať k turniketom lyžiarskeho vleku iba necelých 50 metrov.

Zaujíma vás: milotin janovky vecerne lyzova, ski milotín, zuberec ski parky milotin, milotín ski,