Lyžiarske strediská Trstená Archives - Lyžovanie.com

Ski Vitanová – Vrchdolinky

Ski Vitanová Vrchdolinky je jedným z mnohých prihraničných lyžiarskych stredísk na Slovensku. Ski areál Vitanová Vrchdolinky tak nie je závislý iba na Slovenskej klientele. Veľkú časť návštevníkov tohto lyžiarskeho strediska tvoria občania Poľskej republiky. Hraničný prechod Suchá Hora – Chocholów sa nachádza len 5km od strediska a ďalší  hraničný prechod Trstená –Chyžne je iba  10 km od strediska. Populárne stredisko zimných športov Zakopané je vzdialené iba 22 kilometrov.

Ski areál sa nachádza v obci Vitanová, ktorú nájdete v okrese Tvrdošín. Hoci názov tejto obce môže znieť slovensky, jeho pôvod je potrebné hľadať v latinčine. „Vita nova“ znamená „nový život“. Prvá písomná zmienka o obci pochádza zo 16. storočia. Obec sa nachádza v nadmorskej výške 699 metrov, takže podmienky na lyžovanie sú tú výborné.

Okolie Vitanovej láka ľudí mnohými atrakciami. Neďaleko je Oravská priehrada, kúpele Oravice v Západných Tatrách, Roháče samotné a aj Liptov sú veľmi dobré prístupné. Okolie Vitanovej ponúka aj netušené možnosti turistiky. V Roháčoch je však turistika možná iba v letných mesiacoch.

Lyžiarske stredisko Ski Vitanová Vrchdolinky bolo vybudované v roku 2008 a v tomto roku bola vo Vitanovej odštartovaná aj prvá lyžiarska sezóna. Stredisko tak patrí medzi najmladšie na Slovensku. Lyžiarske stredisko ponúka celkovo 6 zjazdoviek z kategórie ľahkých a stredne náročných. Celková dĺžka zjazdových tratí 4,9 km je plne umelo zasnežovaných, takže vo Vitanovej sa môžete tešiť na dlhú a kvalitnú lyžovačku.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Trstená v lokalite