Lyžiarske stredisko Ski Čertovica

lokalita:

Ski Čertovica

Čertovica je jedným z mnohých klenotov Slovenska. Toto sedlo nájdete v prekrásnej oblasti Liptova. Čertovica rozdeľuje Nízke Tatry n dve časti. Liptov patrí k najobľúbenejším turistickým a lyžiarskym  oblastiam najmä z dôvodu prekrásnej tatranskej prírody, ktorá ohraničuje liptovskú kotlinu.

Liptov je takisto miesto tradície a histórie. Len veľmi málo slovenských regiónov má tak zachovalú ľudovú tradíciu a architektúru. Milovníci folklóru budú Liptov uctievať najmä v lete, kedy sa tu koná hneď niekoľko folklórnych slávností. Priaznivci ľudovej architektúry si môžu celoročne vychutnať lokalitu, ktorá je zapísaná na Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva Unesco. Touto lokalitou je jedinečný Vlkolinec, ktorý sa nachádza iba 4 kilometre od Ružomberka.

Čertovica spája Bociansku dolinu a Liptov s dolinou Štiavničky a Horehroním a rozdeľuje Nízke Tatry na Ďumbierske Nízke Tatry a Kráľovohoľské Nízke Tatry. Čertovica sa tak nachádza v Národnom parku Nízke Tatry, čo do veľkej miery ovplyvňuje možnosti rozvoja regiónu. Ako to už býva, pri stavbách v národných parkoch je potrebné dávať zvýšený pozor na ochranu prírody, čoho dôsledkom sú aj zvýšené náklady.

Čertovicou vedie cesta I. triedy číslo 72 Kráľova Lehota – Podbrezová. Čertovica je najvyššie položeným sedlom na Slovensku, ktorým vedie štátna spevnená cesta. Smerom na sever vedie táto cesta do Liptovského Hrádku, smerom na juh sa dostanete do Brezna. Čertovica zasahuje do katastrálneho územia obcí Vyšná Boca a Jarabá. Nadmorská výška Čertovice je 1232 metrov. Nad Čertovicou sa týčia hory Ďumbier (2 043 m.n.m.), Krúpova hoľa (1 927 m.n.m.) a Králičia (1785 m.n.m.).

Lyžiarske strediská

Čertovica ponúka lyžiarom dve lyžiarske strediská:

  • Ski centrum Čertovica-Čertova svadba
  • Čertovica- STIV

Lyžiarsky areál Ski centrum Čertovica-Čertova svadba je väčším z tejto dvojice. Celkovo ponúka až  4800 metrov tratí. Zjazdovky sú radené do kategórie menej a stredne náročných. Lyžiarsky areál Čertova svadba momentálne disponuje 4 vlekmi.

Čertovica–STIV má zjazdovky v dĺžke 1125 metrov a dva vleky. Lyžovanie je aj to vhodné pre všetky vekové kategórie – pre deti, začiatočníkov aj skúsených lyžiarov.

Lyžiarske trate sú v Čertovici podobne ako v iných kvalitných centrách vybavené umelým zasnežovaním. Vďaka tejto technike je možné predísť vrtochom počasia a najmä výrazne predĺžiť lyžiarsku sezónu. Lyžovanie a aj samotná lyžovačka je tak do veľkej miery stále v rukách počasia. Podmienky na lyžovanie sú však po niekoľko mesiacov na Čertovici skutočne prvotriedne, za čo vďačí toto stredisko najmä vysokej nadmorskej výške.

Vo Vyšnej Boci, neďaleko hotela Barbora,  sa nachádza ďalšie malé lyžiarske stredisko: Bačova Roveň.

Dostupné služby v stredisku

Služby ponúkané lyžiarskym stredisko na Čertovici sú kvalitou porovnateľné s ostatnými slovenskými ski centrami. Vzhľadom na veľkosť strediska sú však rozsahom omnoho menšia. Samozrejmosťou je parkovanie a občerstvenie v areáli. Návštevníci môžu očakávať aj tieto doplnkové služby:

  • Požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia
  • Ski servis
  • Lyžiarska škola
  • Bufetové občerstvenie
  • reštaurácie

Prevádzková doba

9:00 – 16:00

Adresa

Ski centrum Čertovica
Vajanského 30
031 01 Liptovský Mikuláš

Www stránka

http://www.certovica.info/

Telefonický kontakt

mobil: +421 908 551 479
telefón: +421 44/ 552 21 53
fax: +421 44/ 552 50 51

Nadmorská výška

horná nadmorská výška: 1460 m. n. m.
dolná nadmorská výška: 1120 m. n. m.

Ceny služieb

typ dospelí junior deti, seniori
Denný lístok 12,00 € 10,00 € 10,00 €
2 dňový skipas 17,00 € 17,00 € 17,00 €
5 dňový skipas 35,00 € 35,00 € 35,00 €

Ceny sa môžu meniť

Mapa strediska

Ski Čertovica - mapa
(kliknite pre zväčšenie)

Ubytovanie v stredisku

Penzión Astra - Ubytovanie v Ski Čertovica

Penzión Astra

Horský Hotel Mýto - Ubytovanie v Ski Čertovica

Horský Hotel Mýto

Penzión ROJAS - Ubytovanie v Ski Čertovica

Penzión ROJAS

Ďalšie možnosti ubytovania v Čertovici.

Reštaurácie v stredisku

Hotel Grand Castle – Magdaléna Zai - Reštaurácia v Ski Čertovica

Hotel Grand Castle – Magdaléna Zai

Penzión Lodenica - Reštaurácia v Ski Čertovica

Penzión Lodenica

Hotel Liptovský dvor - Reštaurácia v Ski Čertovica

Hotel Liptovský dvor

Zjazdovky - obtiažnosť

Zjazdovky ľahkej obtiažnosti: 2500 m
Zjazdovky strednej obtiažnosti: 2500 m
Zjazdovky ťažkej obtiažnosti: 1000 m

Fotky lyžiarskeho strediska Ski Čertovica