Lyžiarske stredisko Ski Gugeľ

lokalita:

Lyžiarske stredisko Gugeľ sa nachádza neďaleko obce Mlynky v okrese Spišská Nová Ves. Svojou veľkosťou rozhodne nemôže konkurovať ostatným tatranským lyžiarskym strediskám, rozhodne však stojí za návštevu.

Lyžiarske stredisko GUGEL je najvýznamnejším lyžiarskym strediskom v Slovenskom raji. Obec Mlynky  má niečo cez 600 obyvateľov a nachádza sa v nadmorskej výške 739 metrov. Nadmorská výška strediska je dostatočne vysoká na to, aby lyžiarska sezóna bola na Gugeli nadpriemerne dlhá. K dobrým klimatickým podmienkam sa pridáva aj umelé zasnežovanie, ktorá pomáha udržať snehovú pokrývku na zjazdovkách aj v hlbokej jari. Lyžiarske stredisko sa nachádza Národnom parku Slovenský raj. Najvyšším bodom tohto národného parku a pohoria zároveň je Veľká Knola, ktorej vrchol sa týči do výšky 1266 metrov nad morom.

Ski centrum Gugule sa nachádza na severných svahoch hory Kruhová, ktorej nameraná nadmorská výška je 966 metrov. Svahy kruhovej ponúkajú návštevníkom Ski centrum Gugeľ niekoľko zjazdoviek. Ponúkané trate sú rôzne náročnosti. Stredisko ponúka svojim trate všetkých druhov – od jednoduchých turistických až po náročné trate označené čiernou farbou. Stredisko tak ponúka veľkú variabilitu, ktorá láka začiatočníkov, rodiny s deťmi, ale aj skúsených lyžiarov vyhľadávajúcich riziko a nebezpečnejšie trate. V lyžiarskom stredisku Gugeľ sa každoročne usporadúvajú lyžiarske preteky „Banícky kahanec“.

Dedinka Mlynky a Slovenský raj ponúkajú zábavu počas celého roka. V zime tu možno vybehnúť na bežky, v lete si obuť turistickú obuv. Na svoje si prídu aj milovníci histórie. Neďaleko sa totiž nachádza Spišský hrad.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko Gugeľ ponúka základné doplnkové služby. Pri príchode sa môžete spoľahnúť na bezplatné parkovisko. K dispozícii je bufet, motorest  a ďalšie reštauračné služby. V areáli je  ski servis. Lyže, snowboardy a ďalšie lyžiarske pomôcky si môžete požičať v 3 km vzdialenom lyžiarskom stredisku Mlynky – Biele vody.

Zaujíma vás: mlynky banicky kahanec, ski centrum gugel, ski gugel, banicky kahanec,