Lyžiarske stredisko Ski Skalka

Lyžiarske stredisko Skalka aréna nájdete priamo v Kremnických vrchoch pod horou Skalka. V okolí sa nenachádza iba výnimočná príroda, na svoje si prídu aj milovníci histórie či architektúry.

Skalka je siedmy najvyšší kopec Kremnických vrchov. Najvyšším vrchom Kremnických vrchov je Flochová, ktorá sa týči do nadmorskej výšky 1317 metrov. Kremnické vrchy na severe hraničia s Veľkou Fatrou a Turčianskou kotlinou, na západe je to Žiar, Hornonitrianska kotlina a Vtáčnik, na juhu hraničia Kremnické vrchy so Žiarskou kotlinou a Štiavnickými vrchmi, na  juhovýchodnom úseku je to  Pliešovská kotlina a Javorie a na východe Zvolenská kotlina a Starohorské vrchy.

Skalka je pomerne jednoducho identifikovateľný kopec, keďže je na ňom vysielacie stredisko Suchá hora s 300 metrov vysokým vysielačom. Samotný vrchol Skalky je čiastočne zalesnený.

Lyžiarska sezóna v Skalka aréne je relatívne dlhá. Lyžovačka je tu tradične možná od polovice decembra až do polovice apríla. K predĺženiu zimnej lyžiarskej sezóny do veľkej miery prispieva aj prítomné umelé zasnežovanie, ktoré dokáže do veľkej miery eliminovať vplyv lokálnej klímy a aktuálneho počasia.

V lyžiarskom stredisku nájdete celkovo 5 zjazdoviek vynikajúcich parametrov. O transport na vrchol zjazdovky sa postará 5 vlekov a jedna sedačková lanovka. Lyžovačka je tak príjemná pre každého. Zajazdiť si tu môžu deti, dospelí, skúsení lyžiari, ale aj úplní začiatočníci.

Ski Skalka nie je populárna iba svojimi zjazdovými úsekmi. Dostupné sú aj bežecké trate, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo si môžu priaznivci bežiek na Slovensku predstaviť. Areál je každoročne svedkom podujatia Biela stopa, ktorá hostí nielen slovenských, ale aj zahraničných pretekárov.

Lyžovanie na Skalke je možné pomerne jednoducho rozšíriť o ďalšie atrakcie. V blízkosti sa nachádza niekoľko kvalitných wellness zariadení ako Spa & Aquapark Turčianske Teplice, kúpele Sklené Teplice či termálne kúpalisko Kremnica.

V blízkosti Skalky arény sa nachádza ikona slovenskej turistiky Banská Štiavnica. Množstvo pamiatok v tomto meste, ale aj v okolí, bolo zapísaných na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Nemenej zaujímavých a historicky hodnotným mestom je bližšia Kremnica, ktorá je základným východiskovým bodom pre pohyb v Kremnických vrchoch a pre výlet na samotnú Skalku či do lyžiarskeho areálu Skalka aréna.

Dostupné služby v stredisku

Ski centrum Skalka patrí k tým lepšie vybaveným lyžiarskym strediskám. To znamená, že poskytuje komplexnejšie a širšie služby spojené s lyžovaním a turistickým ruchom všeobecne.

Zaujímavá je napríklad prítomnosť Relax centra, kde je možné sa zregenerovať po náročnej lyžovačke. Neďaleko sa Relax centra sa nachádza Chata Limba, ktorá ponúka kvalitné reštauračné služby. Lyžiari môžu pri pobyte v stredisko využiť aj ďalšie bufetové služby priamo na zjazdovke.

Samozrejmosťou lyžiarskeho areálu je prítomnosť požičovne lyží, snowboardov a ďalšieho nevyhnutného lyžiarskeho vybavenia. O kvalitu a spoľahlivosť vašich lyží sa postará miestny ski servis.

Pokiaľ ste sa rozhodli, že sa naučíte lyžovať práve v Skalka aréne, čaká na vás miestna lyžiarska škola. Záleží iba na vás, či si vyberiete individuálne alebo skupinové lekcie od skúsených inštruktorov lyžovania.

Ďalšie reštauračné a ubytovacie služby je možné nájsť v priľahlých mestách, ako je napríklad Kremnica.

Zaujíma vás: skalka lyzovanie, je skalka pre zaciatocnikov, skiservis skalka, SKISKALKA,