Lyžiarske stredisko Stuhleck – Semmering

lokalita:

V Rakúska sa nachádza množstvo malých dedín, ktoré majú z pohľadu lyžovania prinajmenšom európsky význam. Jednou z nich je aj Spital am Semmering. Tu sa nachádza slávna zjazdovka a lyžiarske stredisko Stuhleck.

Stuhleck je so svojimi 1783 metrami najvyšším kopcom východnej časti rakúskych Álp. Stuhleck sa stal slávny už v roku 1891, kedy bol ako prvý kopec na svete zdolaný na lyžiach. Tento počin bol základom budúceho rozvoja zimných športov v tomto regióne.

Lyžiarske stredisko Stuhleck ponúka množstvo zaujímavých atrakcií, z ktorých sa rozhodne oplatí vyskúšať každú. A nie vždy ide iba o lyžovanie. V ponuke aj tzv. snowtubing, kedy sa môžete spúšťať po špeciálne upravenej zjazdovke na veľkej gumenej duši.

Čo by ste povedali na nočné lyžovanie? V Stuhlecku je to samozrejmosťou. Výborne upravené trate s dokonalým nasvietením spravia z lyžovania či snowboardingu nezabudnuteľný zážitok. V stredisku nájdete aj 5 km dlhú sánkarskú dráhu Rodelbahn, ideálnu na nezabudnuteľné rodinné zážitky. Snowpark v Stuhlecku má vlastný vlek a pre všetkých freestyle lyžiarov ponúka nevšedné možnosti, ako zužitkovať tých pár hodín v stredisku.

Najväčšou výhodou lyžiarskeho areálu Stuhleck pre Slovákov je jeho poloha. Nachádza sa na východe Rakúska, a tak je bez problémov dostupný aj zo Slovenska. Z Bratislavy trvá cesta do areálu iba niekoľko hodín. Cestu môžete absolvovať autom, alebo môžete využiť hromadnú autobusovú dopravu. Slovak Lines ponúkajú pravidelnú autobusovú dopravu priamo do strediska.

Dostupné služby v stredisku

Služby v stredisku Stuhleck sú tradične vysokej kvality. Samozrejmosťou sú všetky štandardné služby. Pokiaľ potrebujete niekoho, kto vás naučí, ako sa lyžovať, v Stuhlecku nájdete hneď niekoľko lyžiarskych škôl. Pokiaľ potrebujete upraviť alebo opraviť výstroj, k dispozícii je ski servis. Občerstvenie priamo v areáli je pestré a chutné.

Lyžiarske stredisku Stuhleck ponúka nadštandardnú starostlivosť o deti. Stredisko sa tak stáva ideálnou destináciou pre rodiny. V stredisku sa vám postarajú o deti rôzneho veku, a to kompletne. V stredisku je dostupná škôlka za veľmi rozumné ceny.

V okolí areálu nájdete niekoľko ubytovacích kapacít – od rodinných penziónov až po veľké luxusné hotely.

Zaujíma vás: lyzovanie semmering, stuhleck semmering, semmering lyžovanie, lyžiarske stredisko semmering,