Lyžiarske stredisko Polhorský Hrádok

lokalita:

Orava je jednoznačne jeden z najkrajších slovenských regiónov. Jednoznačne je to jedna z turisticky najatraktívnejších častí Slovenska. Na Orave nájdeme množstvo lyžiarskych stredísk. Polhorský Hrádok je jedným z nich.

Ski centrum Polhorský Hrádok sa nachádza v obci Oravská Polhora. Oravská Polhora je veľká obec, v ktorej žije takmer 4 tisíc obyvateľov. Nachádza sa  v nadmorskej výške 689 metrov v okrese Námestovo. Oravská Polhora je najsevernejšia obec na Slovensku. Obec je obklopená pohorím Oravské Beskydy. Najvyšším bodom Oravských Beskýd je Babia hora, ktorej vrchol sa týči do výšky 1725 metrov. Druhou najvyššou horou je Piľsko. Hrebeň Oravských Beskýd je hraničným hrebeňom medzi Slovenskou a Poľskou republikou. Tento fakt bol nedávno pre Oravskú Polhoru skôr nevýhodou ako výhodou. Po vstupe Slovenska do Európskej Únie a Schengenského priestoru však prílev poľských turistov regiónu výrazne pomohol.

Oravská Polhora okrem skvelej lyžovačky poskytuje aj netušené možnosti letnej turistiky či vodných športov na neďalekej Oravskej priehrade.

Ski centrum Polhorský Hrádok ponúka lyžiarom niekoľko tratí, z ktorých si vyberie hádam každý. Stredisko je tak skvelou voľbou ako pre rodiny s deťmi, tak aj pre skúsenejších a náročnejších lyžiarov. Okolie Oravskej Polhory praje aj milovníkom bežeckého lyžovania.

Ponúkané zjazdové trate sú po celej dĺžke umelo zasnežované, čo výrazne predlžuje lyžiarsku sezónu. Zjazdovky a všetky trate sú samozrejme pravidelne upravované, aby sa docielili výborné lyžiarske podmienky. V areáli sa nachádza aj umelé osvetlenie, čo umožňuje návštevníkom si vychutnať aj večerné lyžovanie.

Dostupné služby v stredisku

Doplnkové služby lyžiarskeho strediska Polhorský Hrádok v Oravskej Polhore sú štandardné svojím rozsahom aj kvalitou. Po príchode môžete pokojne zaparkovať. Ďalej na váš čaká požičovňa lyží a lyžiarskeho vybavenie, ski servis, bufet, občerstvenie. K dispozícii je aj ubytovanie v miestnych chatách či chatkách.

Zaujíma vás: oravska polhora lyziarsky zjazdovky, polhorský hrádok, oravska polhora zjazdovky, lyžiarske stredisko polhorsky hradok,