Lyžiarske stredisko Ždiar / Strednica

lokalita:

Vysoké Tatry patria jednoznačne ku klenotom Slovenska. Naše najvyššie hory sú skvelým miestom na trávenie voľného času aj v lete, aj v zime. V letných mesiacoch sú Tatry doménou turistiky. V zime sa ľudia vydávajú vo Vysokých Tatrách na lyže. Ždiar/Strednica je tak jedným z najkrajších turistických oblastí na Slovensku.

Ždiar je  5 kilometrov dlhá obec v okrese Poprad. Obec leží medzi pohoriami Spišská Magura a Belianske Tatry. Najvyšším bodom Spišskej Magury je Repisko s nadmorskou výškou 1259 metrov. Najvyšším bodom  Belianskych Tatier je vrch Havran, ktorého vrchol sa týči do výšky 2150 metrov nad morom. Ždiar je zaujímavý a svojou zachovalou ľudovou architektúrou, ktorá ročne láka tisíce návštevníkov. V Ždiari sa každoročne konajú Goralské folklórne slávnosti, na ktorých poľské aj slovenské tanečné súbory prezentujú tance, piesne, zvyklosti a kultúru Goralov.

Ždiar je skvelým miestom nielen na lyžovanie, ale aj na turistiku. Najmä v lete tu môžete stretnú stovky turistov brázdiacich množstvo značených turistických chodníkov.

V Ždiari je počas zimy v prevádzke lyžiarske stredisko Strednica. Ski Strednica sa rozprestiera pod vrchmi Havran a Ždiarska vidla. Lyžiarsky areál Štrednica má prepravnú kapacitu 6080 lyžiarov za hodinu. Týmto číslom sa radí na špicu lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách a zároveň na celom Slovensku.

Lyžiarske stredisko Strednica poskytuje svojim návštevníkom zjazdovky najrôznejšej náročnosti. Stredisko je tak skvelou voľbou pre rodiny s deťmi, začiatočníkov, ale aj skúsených lyžiarov.

Strednica nie je určená len na zjazdové lyžovanie. Na svoje si prídu aj milovníci bežeckého lyžovania.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko Strednica v Ždiari patrí svojou prepravnou kapacitou k najväčším na Slovensku. Kvalitou poskytovaných služieb sa však radí k priemeru. Nájdete tu však všetko, čo k dobrej lyžovačke potrebujete – požičovňu lyží, lyžiarsku školu, ubytovanie, občerstvenie, parkovisko a tak ďalej.

Zaujíma vás: ski strednica zjazdvky, lyžiarske stredisko havran, strednica narocnost lyzovanie, zdiarska dolina ski aeral,