Lyžiarske strediská Česká Republika Archives - Lyžovanie.com

Ski Rališka

Zavítať na lyžiarske svahy do susednej Českej republiky sa z času na čas oplatí. Napríklad Ski Rališka je veľmi blízko našich hraníc. Najmä zo severozápadného Slovenska je to takmer na skok.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Staré Hamry

Ski Synot Kyčerka

Pokiaľ si chcete zalyžovať v srdci Valašska, tak vám môžeme iba odporúčať Ski Synot Kyčerka. Lyžovačka v Českej republike môže byť fajn, tak prečo to nevyskúšať?

Ski Razula

Ski Razula je lyžiarske stredisko, ktoré patrí medzi tie prístupnejšie v Českej republike. Ski Razula nájdete skutočne iba zopár desiatok kilometrov od našich hraníc.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Vsetín

Ski Rusava

Ski Rusava je výbornou voľbou pre každého, kto si chce vyskúšať lyžovačku v susednej Českej republike. Ski Rusava sa totiž nachádza iba kúsok za slovenskými hranicami a je na skok najmä pre ľudí zo severozápadného Slovenska.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Holešov

Ski Soláň-Karolínka

Ski Soláň-Karolínka patrí jednoznačne k tým najdostupnejším lyžiarskym strediskám v susednej Českej republike. Najmä pre obyvateľov severozápadného Slovenska je to do tohto ski areálu ako na skok.

Ski Solisko

Ak sa chcete vydať za lyžovačkou do zahraničia, napríklad do Českej republiky, Ski Solisko patrí medzi najdostupnejšie z desiatok stredísk po celej ČR.

Ski areál Bílá

Najznámejšie české lyžiarske strediská sa nachádzajú v Krkonošiach. Tie sú však od Slovenska pomerne ďaleko. Na víkendové pobyty sa ďaleko viac hodia lyžiarske strediská ako Ski areál Bílá.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Staré Hamry

Ski Pec pod Sněžkou

Bežný Slovák toho veľa o českých horách veru nevie. Jedny hory však pozná hádam každý. Krkonoše sú symbolom nielen v Českej republike. Ski Pec pod Sněžkou má svoj cveng aj na Slovensku a v tomto stredisku nájdete aj množstvo slovenských turistov.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Vrchlabí

Ski areál Javorový Vrch

Lyžovačka na Slovensku je fajn. Z času na čas sa však oplatí okúsiť aj cudzokrajný sneh. A aj nie z práve kopcovitej krajiny. Ski areál Javorový Vrch je areál, ktorý sa vám bude zaiste páčiť.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Jablunkov

Ski areál Červený kámen u Kopřivnice

Ski areál Červený kámen u Kopřivnice patrí medzi tie dostupnejšie lyžiarske areáli v Českej republike. Ski areál Červený kámen sa totiž nachádza iba kúsok od Ostravy.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Nový Jičín

Ski areál Klínek – Předklášteří

Ski areál Klínek – Předklášteří patrí medzi lokálne lyžiarske areály, ktoré by za normálnych okolností ľudí zo Slovenska veľmi nezaujímali. Ski areál Klínek – Předklášteří je však iba kúsok od Brna, ktoré je zo Slovenska veľmi ľahko dostupné.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Brno

Skiarena R3 Ramzová

V susednej Českej republike určite nemajú lepšie zjazdovky ako u nás. To však neznamená, že z času na čas sa neoplatí ísť pozrieť za lyžovaním trochu viac na západ. Vyskúšať môžete napríklad aj Skiarena R3 Ramzová.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Jeseník

Ski areál Jalovec – Vysočina

Z času na čas sa vyplatí opustiť zabehané spôsoby trávenia víkendu. Pri lyžovaní to môžu napríklad znamenať výlet do niektorého z lyžiarskych areálov v susednej Českej republike. Za návštevu rozhodne stojí aj Ski areál Jalovec – Vysočina.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Třebíč

Ski areál Košťálka v Janských Lázních

Na Slovensku máme množstvo zaujímavých lyžiarskych areálov. Z času na čas sa však oplatí si spraviť výlet aj do Českej republike, kde nájdete takisto niekoľko zaujímavých lyžiarskych svahov. Ski areál Košťálka v Janských Lázních rozhodne patrí medzi ne.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Trutnov

Ski Club Hluboké u Kunštátu

V susednej Českej republike sa nachádza množstvo lyžiarskych stredísk, ktoré skutočne stoja za návštevu. Pre všetkých, čo si chcú spojiť lyžovanie so zaujímavým výletom, je možné len odporúčať Ski Club Hluboké u Kunštátu.

Ski Areál Troják

Nie všetky lyžiarske strediská v Českej republike sú dostupné z pohľadu bežného slovenského lyžiara. Ski Areál Troják je však jednou svetlou výnimkou. Toto stredisko sa nachádza pár minút jazdy od slovenských hraníc.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Vsetín

Ski Zásada

Ak sa chystáte lyžovať do susednej Českej republiky, tak môžete uvažovať aj nad lyžiarskym strediskom Ski Zásada. Toto lyžiarske stredisko nepatrí medzi najväčšie v ČR, svojou atmosférou vás však zaručene osloví.

Ski Centrum Bublava

Ski Centrum Bublava je jedným z mnohých lyžiarskych stredísk v Českej republike. Ski Centrum Bublava patrí medzi tie zo Slovenska ťažšie dostupné, keďže sa nachádza na Karlovarsku. O to je však toto lyžiarske sterdisko atraktívnejšie, a jeho návšteva rozhodne stojí za to.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Sokolov

Ski park Mladé Buky

Ski park Mladé Buky sa nachádza v pre Slovákom hádam najznámejších českých horách. Áno, Ski park Mladé Buky nájdete v Krkonošiach, presnejšie vo východných Krkonošiach.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Trutnov

Skialpin Pustevny

Skialpin Pustevny je jedným z lyžiarskych stredísk v Českej republike, ktoré sú pre Slovákov mimoriadne dostupné. Skialpin Pustevny nájdete iba kúsok za hranicami.

Sport Centrum Bouřňák

Sport Centrum Bouřňák je jedným z mnohých lyžiarskych stredísk v Českej republike, kam sa môžete vybrať. Hoci poloha tohto strediska je vcelku vzdialená od Slovenska, návštevu Sport Centrum Bouřňák rozhodne nebude nikto ľutovať.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Teplice

Ski Tanvaldský Špičák

Ski Tanvaldský Špičák patrí medzi najvýznamnejšie lyžiarske areály v celej Českej republike. Nájdete ho v Severných Čechách, čo je zo Slovenska pomerne ďaleko. Každý, kto miluje lyžovanie, určite nebude takúto dlhšiu cestu ľutovať.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Liberec

Ski areál Karlov

Ski areál Karlov je jedným z mnohých lyžiarskych areálov v Českej republike, ktoré sa oplatí navštíviť aj lyžiarom z Slovenska. Dostupnosť tohto strediska je dobrá  a lyžovačka v ňom takisto.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Šternberk

Skiareál Zvičina

Skiareál Zvičina je jedným z mnohých lyžiarskych stredísk v Českej republike. Tento neveľký lyžiarsky areál má iba lokálny význam, rozhodne však stojí za návštevu aj slovenským turistom a lyžiarom.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Nová Paka

Ski Blansko-Hořice

V Českej republike sa nachádzajú desiatky lyžiarskych stredísk, o ktorých ľudia na Slovensku vôbec nepočuli. Ski Blansko-Hořice patrí medzi ne. Ski Blansko-Hořice je relatívne blízko Slovenska a určite stojí za návštevu.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Brno

Skiareál Horní Podluží

Skiareál Horní Podluží patrí medzi menšie lyžiarske areály v Českej republike. Pre návštevníkov zo Slovenska je Skiareál Horní Podluží pomerne ďaleko. Navštíviť Severné Čechy však vždy stojí za to.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Nový Bor

Ski park Červená voda

Ski park Červená voda patrí medzi tie technicky lepšie vybavené lyžiarske strediská v Českej republike. Zaujímavosťou je napríklad 4-sedačkovák krytá a vyhrievaná lanovka.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Králíky

Ski X-Park Františkov

Ski X-Park Františkov je jedným z menej známych lyžiarskych areálov  v Českej republike. Ski X-Park Františkov má lokálny význam aj pre ČR, pre Slovákov to však môže byť zaujímavá lokalita na spestrenie bežných zimných víkendov.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Jeseník

Ski Kladky

Aj v Českej republike sa nachádzajú desiatky rôznych lyžiarskych stredísk, ktoré sú vyhľadávaným spôsobom trávenia voľného času. Ski Kladky patria medzi tie zaujímavejšie lyžiarske areály v Českej republike.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Olomouc

Ski Potštát

Ski Potštát sa nachádza v Oderských Vrších, ktoré patria do pohoria Nízkého Jeseníku. Ski Potštát patrí medzi menej významné lyžiarske strediská v Českej republike.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Olomouc

Ski areál Stoh

Ski areál Stoh sa nachádza v českej turistickej oblasti, ktorá je ako jedna z mála známa každému Slovákovi. Ski areál Stoh nájdete v Špindlerovom mlýne v Krkonošiach na hraniciach Českej republike s Nemeckom.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Vrchlabí

Ski Dalečín

Lyžiarske stredisko Ski Dalečín sa nachádza v obľúbenej českej turistickej oblasti na Vysočine. Aj tu si môžete overiť vaše lyžiarske schopnosti a pokochať sa na miestnej prírode.