Lyžiarske stredisko Kaprun – Maiskogel

lokalita:

Kaprun je malá rakúska dedina vzdialená približne dve hodiny jazdy od západorakúskeho Salzburgu. Obec sa nachádza pri ľadovci Kitzsteinhorn, ktorý ponúka skvelé podmienky na zimné športy vrátane zjazdového lyžovania.

Maiskogel je časť Kaprun a označuje sa tak aj jedno z najslávnejších európskych lyžiarskych stredísk. Lyžiarske stredisko Kaprun Maiskogel sa snaží prezentovať ako areál ideálny pre rodinnú dovolenku, rodinnú lyžovačku. Na svoje si tak prídu najmä deti s rodičmi. To  však neznamená,že lyžovačku si neužijú aj skúsení lyžiari.

Maiskogel ponúka celkovo 68 hektárov zjazdových tratí. Všetky trate sú samozrejme perfektne upravené a zaručujú tak skvelý zážitok. Na vrchol zjazdoviek sa vyveziete sedačkovou lanovkou „Panoramabahn Therme“ alebo 6-sedačkovou „Almbahn Kaprune“. Obe lanovky sú vybavené špeciálnymi bublinami, takže lyžovačka je bezproblémová aj za nepriaznivých poveternostných podmienok. Klimatické podmienky tak nehrajú veľkú rolu v tomto stredisku. Keďže sa lyžuje na ľadovci, nedostatok snehu skutočne nehrozí.

Kaprun Maiskogen je známy aj svojím obrovským freestyle snow parkom, ktorý má rozlohu takmer 20 tisíc metrov štvorcových. Tu sa môžu vyblázniť všetci milovníci freestyle lyžovania či snowboardingu.

Zaujímavosťou je aj „Alpine Coaster Maisiflitzer“, čo je prvá horská lanovka v Salzburgu, ktorá spríjemní pobyt v oblasti každému turistovi.

V Kaprune si môžete zalyžovať aj pod nočnou alpskou oblohou. Lyžiarske trate v tomto lyžiarskom stredisku sú vybavené osvietením a je možné si na nich zalyžovať od 16:00 až do 22:00.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko Kaprun Maiskogel ponúka tradične kvalitné rakúske služby. Lyžiari tu nájdu prakticky všetko. Pre tých, čo sa nevedie lyžovať, alebo sa jednoducho chcú zlepšiť, je tu pripravených hneď niekoľko škôl a škôlok lyžovania. Samozrejmosťou sú aj požičovne lyžiarskeho vybavenia, lyží a snowboardov. O techniku sa stará množstvo ski servisov. Hladní a smädní lyžiari sa môžu spoľahnúť na niekoľko príjemných bufetových zariadení priamo v stredisku. Kvalitnejšie stravovacie zariadenia možno nájsť v samotnom Kaprune alebo v priľahlých hoteloch. Ubytovacie kapacity sú široké a kvalitné. Na svoje si prídu ľudia, ktorí musia šetriť, ale aj ľudia, ktorí uprednosťňujú kvalitu.

Zaujíma vás: lyzovanie kaprun , ubytovacie kapacity strediska kaprun, lyziarske stredisko pri salzburgu, salzburg kaprun,