Lyžiarske stredisko Opalisko – Závažná Poruba

lokalita:

Liptov je z pohľadu lyžiara doslova rajom. Zo severu je tento región ohraničený Vysokými a Západnými Tatrami, z juhu sa vynímajú Nízke Tatry. Lyžiarske centrum Opalisko – Závažná Poruba sa nachádza práve na svahoch Nízkych Tatier.

Ski Opalisko – Závažná Poruba sa nachádza iba 5 kilometrov od mesta Liptovský Mikuláš. Dostupnosť tohto strediska je tak fantastická.  Závažná Poruba je stredne veľká obec, žije v nej cca 1300 obyvateľov, s nadmorskou výškou 616 metrov. Stredisko sa nachádza na začiatku Nízkych Tatier a je tak omnoho bližšie k hlavnému slovenskému dopravenému ťahu ako známejšie stredisko Jasná – Chopok.

Nízke Tatry sú rajom nielen pre lyžiarov. Hádam najznámejším lyžiarskym strediskom Nízkych Tatier je Jasná. Z Liptovského Mikuláša sa do Jasnej dostanete cez Demänovskú dolinu je to cca 16 kilometrov. Nízke Tatry ponúkajú množstvo turistickej radosti. Hrebeňová túra Nízkymi Tatrami patrí k tomu najlepšiemu, čo turistika na Slovensku dokáže ponúknuť.

Najvyšším kopcom Nízkych Tatier je Ďumbier, ktorého vrchol sa týči do výšky 2044 metrov nad morom. Ďumbier je síce najvyšší, ale zhodou okolností nie je najznámejší. Jednoznačne najpopulárnejším vrcholom Nízkych Tatier je Chopok. Ten má o 20 výškových metrov menej. Ďumbier tromfne dokonca aj Kráľova Hoľa na opačnom konci Nízkych Tatier.

Návštevníkov ski centra Opalisko čaká aj množstvo ďalších turistických lahôdok. Neďaleko sa nachádza Demänovská ľadová jaskyňa, pri Liptovskom Mikuláši nájdete Tatralandiu plnú vodnej zábavy. Aquapark Tatralandia sa nachádza pri Liptovskej Mare, čo je známe stredisko vodných športov. Centrom Liptovskej Mary je Liptovský Trnovec.

Lyžiarske stredisko Opalisko ponúka celkovo 5 zjazdoviek, po ktorých sú lyžiari vozených 4 vlekmi. Návštevníci strediska Opalisko – Závažná Poruba majú tak k dispozícii trate rôzne náročnosti. Na Opalisku s kvalitnú lyžovačku užije prakticky každý typ lyžiara. Nájdete tu množstvo rodín s deťmi, kopec začiatočníkov, ktorí sú častejšie na zemi ako na nohách, ale aj zopár skúsených lyžiarov, ktorí si užívajú tie náročnejšie časti zjazdoviek.

Všetky zjazdovky sú vybavené umelým zasnežovaním, takže vplyvu počasia sa tu toľko obávať naozaj nemusíte. Umelé zasnežovania sa spolu s nadmorskou výškou stará o nadpriemerne dlhú lyžiarsku sezónu.

Ski Opalisko – Závažná Poruba je malým rajom aj pre všetkých priaznivcov bežeckej stopy. Stredisko ponúka osvetlený bežecký areál a celkovo až 30 kilometrov upravených tratiach.

Nájde sa tu čosi aj pre deti. Rodičia ich môžu umiestniť do bezpečného detského areálu. Stredisko organizuje aj večerné lyžovanie.

Dostupné služby v stredisku

Doplnkové služby lyžiarskeho strediska Opalisko sú zodpovedajúcej kvality. Nájdete tu všetko na príjemnú lyžovačku – požičovňu lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia, ski servis, lyžiarsku školu a škôlku, bezplatné parkovanie, detský kútik, občerstvenie na svahu, ďalšie stravovacie služby, ubytovanie a tak ďalej.

Zaujíma vás: ubytovanie na svahu zavazna poruba,