Lyžiarske stredisko Litmanová

Litmanová je známa predovšetkým ako pútnicke miesto. Neďaleko Litmanovej sa však nachádzaj aj zaujímavé lyžiarske stredisko priamo v prekrásnych Pieninách.

Litmanová je obec na Slovensku v okrese stará Ľubovňa. Skôr ako pre lyžiarov po celom Slovensku má Litmanová význam pre veriacich. Hora Zvir pri Litmanovej je známa ako miesto údajných zjavení Panny Márie je to aj gréckokatolícke pútnické miesto.

Pieniny sú geomorfologický celok, ktorý sa nachádza v najmä v oblasti Spiša. Pieniny nie sú horstvo s vysokými nadmorskými výškami. Pieniny sú hraničným pohorím a väčšina najvyšších kopcov pohoria sa nachádza v susednej Poľskej republike. Z vrcholu neďalekej Fakľovky (945 metrov nad morom) je pekný výhľad na okolitú prírodu a aj Vysoké Tatry.

V ski Litmanová nájdu príjemné podmienky lyžiari všetkých kategórií – deti, dospelí, skúsení lyžiari, ale aj začiatočníci. Nadmorská výška zjazdoviek je od 680 do 920 metrov. Zjazdovka je vhodná nielen na rekreačné lyžovanie, ale aj na preteky. Náročnosť je rôzna, od ľahkej až po ťažkú. Lyžiarom sú k dispozícii celkovo tri vleky – 150, 400 a 1000 metrov. Celková prepravná kapacita lyžiarskeho strediska je tak 2200 osôb za hodinu, čím sa ski centrum radí medzi malé areály.

Lyžiarske stredisko je schopné produkovať umelý sneh, čím sa do veľkej miery eliminuje vplyv počasia. Umelý sneh rovnako dokáže výrazne predĺžiť lyžiarsku sezónu. To však v žiadnom prípade neznamená, že vplyv počasia je potlačený.

V stredisku na zjazdovke je nainštalované aj nočné osvetlenie, ktoré umožňuje veľmi populárne večerné lyžovanie.

Ski centrum Litmanová je rajom pre športu naladených ľudí nielen v zime, ale aj v lete. Letné mesiace umožňujú nekonečné prechádzky pieninskou prírodou. Litmanová a jej okolie je doslova rajom pre turistov všetkých kategórií.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko Ski Litmanová patrí medzi malé centrá regionálneho významu. To znamená, že stredisko poznajú takmer výlučne ľudia z okolia. Tomuto všetkému zodpovedá aj úroveň ponúkaných služieb, ktoré v žiadnom prípade nemôžeme porovnávať so strediskami ako Donovaly a podobne. Úroveň dostupných služieb v ski Litmanová je však dobrá. Môžete si byť istí, že počas lyžovanie v tomto stredisko vám nebude nič chýbať.

Pripravená je pre vás priamo na zjazdovke príťažlivá čajovňa goralského typu. Pokiaľ ste sa ešte nenaučili lyžovať, skúsiť to môžete za pomoci lyžiarskych inštruktorov z miestnej lyžiarskej školy Alex. V ski centre samozrejme nájdete aj kvalitný ski servis či požičovňu lyží a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia.

Lyžiari sa môžu ubytovať priamo v lyžiarskom stredisku v pekných  zrubových chatkách. Ubytovanie je možné aj v dvoch ubytovniach s celkovou kapacitou 90 lôžok. Prípadne je možné využiť  ubytovanie na súkromí priamo v obci. Ďalšie možnosti ubytovanie je nutné hľadať v 10 km vzdialenom meste Stará Ľubovňa. Tu  možno nájsť penzióny a hotely rôznej kvality.

Zaujíma vás: skicentrum litmanova, litmanova lyzovanie, ski centrum litmanova, litmanova ski centrum,