Lyžiarske stredisko Ski Žiarce Pavčina Lehota

lokalita:

Ski Žiarce Pavčina Lehota je lyžiarske stredisko nachádzajúce sa iba 8 kilometrov od Liptovského Mikuláša. Liptov patrí medzi turisticky najatraktívnejšie regióny Slovenska. Neďaleko Liptovského Mikuláša sa nachádza množstvo turistickch atrakcií, čo robí lyžovačku v Ski Žiarce mimoriadne atraktívnou.

Ski Žiarce sa nachádza v obci Pavčina Lehota. Túto liptovskú dedinku (má iba 350 obyvateľov) nájdete na začiatku Demänovskej doliny. To znamená, že za lyžovačkou nemusíte chodiť až do Jasnej, lyžiarske stredisko Ski Žiarce je takmer pri Liptovskom Mikuláši.

Liptov je región plný turistických atrakcií. Na sever od Liptovského Mikuláša sa nachádzajú Západné Tatry, na juhu sa zase rozprestierajú Nízke Tatry. Ak by ste pokračovali Demänovskou dolinou smerom na juh, dostali by ste sa do známeho rekreačného strediska Jasná. Odtiaľ je to už iba kúsok na legendárny kopec Chopok. Nízke Tatry sú rajom pre všetkých milovníkov turistiky. V Jasnej sa nachádza aj jedno z najznámejších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Na Liptove však nájdete aj omnoho viac. Prakticky priamo v Liptovskom Mikuláši, na brehu Liptovskej Mary, sa nachádza aquapark Tatralandia, najväčšia vodná atrakcia v Strednej Európe. Pre milovníkov vodných športov má osobitý význam aj samotná Liptovská Mara, ktorej športovým centrom je obec Liptovský Trnovec. Na Liptove možno obdivovať aj kultúru. Neďaleko Ružomberka nájdete malú dedinku Vlkolinec, ktorá vďaka svojej povestnej architektúre bola zaradená na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Ski Žiarce Pavčina Lehota je v prevádzke aj počas letných mesiacov. Samozrejme, že nie za účelom lyžovania. V lete je v prevádzke bobová dráha, takže všetci priaznivci pohybu a adrenalínu si prídu na svoje. Ľudia túžiaci  po zábave môžu skúsiť aj bungee trampolínu.

V zime ponúka stredisko Ski Žiarce výborné podmienky najmä pre stredne náročných lyžiarov a začiatočníkov. Toto je aj dôvod, prečo je stredisko mimoriadne obľúbené medzi rodinami s deťmi. Pre deti sú tu vytvorené bezpečné podmienky, rodičia si tu užijú primeranú dávku zábavy.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko Žiarce Pavčina Lehota patrí medzi malé menej známe strediská. Tomuto zodpovedá aj ponuka služieb. Takže v žiadnom prípade nemožno od strediska očakávať služby v podobne kvality či rozsahu, ako tomu je napríklad vo veľkých strediská typu Donovaly či Jasná. Veď Jasná Chopok je iba pár kilometrov na juh. Všetci nároční lyžiari sa tam môžu rýchlo presunúť. Výhodou Ski Žiarce oproti Jasnej sú však ďaleko priaznivejšie ceny služieb.

V lyžiarskom areáli nájdete základné bufetové a stravovacie služby. Spoľahnúť sa môžete aj na požičovňu lyží a kvalitný ski servis. Takisto sa tu naučíte pod odborným dozorom aj lyžovať.

Zaujíma vás: malé lyžiarske stredisko pri liptovskom mikuláši,