Lyžiarske stredisko Tále Ski, Golf & Hotel Resort ***

lokalita:

Nízke Tatry patria jednoznačne k tomu najlepšiemu, čo môže slovenská príroda ponúknuť. V lete, zime, na jeseň či na jar. Nízke Tatry sú posypané rôznymi lyžiarskymi strediskami. Tie najznámejšie sa nachádzajú na severnej strane Nízkych Tatier, na ich západnom hrebeni. Ski Tále sa však nachádzajú na južnej strane Nízkych Tatier.

Tále Ski, Golf & Hotel Resort *** je svojim konceptom jedinečný športový areál. Ski Tále kombinuje perfektnú lyžovačku v nádhernom prostredí Nízkych Tatier s golfovou turistikou. Golf Hotel Resort ponúka kongresovú turistiku a množstva ďalších aktivít turistického ruchu. Tále Ski, Golf & Hotel Resort *** sa nachádza v chatovej oblasti Tále, čo je časť obce Bystrá. Tá sa zase nachádza v okrese Brezno v Banskobystrickom kraji.

Okolie Tálov je ideálnym na rôzne športové aktivity v lete aj zime. V lete sú Nízke Tatry rajom pre všetkých turistov. Hrebeňová túra západným hrebeňom Nízkych Tatier patrí k tomu najlepšiemu na Slovensku. Najvyšším bodom Nízkych Tatier je Ďumbier, ktorého vrchol sa týči do výšky 2044 metrov nad morom. Ďumbier však ani zďaleka nie je najslávnejším kopcom Nízkych Tatier, hoci je najvyšší. Oveľa známejším vrcholom Nízkych Tatier je Chopok (2022 m.n.m.). Tento kopec dominuje Nízkym Tatrám najmä preto, lebo sú na ňom vybudované športové zariadenia. Na Chopku sa začali budovať lanové dráhy už v 50-tych rokoch minulého storočia. V 70-tych rokoch sa tu dokonca konal Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní. Známejším kopcom ako Ďumbier je dokonca aj Kráľova Hoľa. Tento kopec sa však nachádza vo východnom hrebeni Nízkych Tatier.

Lyžiarske stredisko Ski Tále sa nachádza vo výške 650 – 870 m n. m. Stredisko obsluhuje celkovo 6 lanoviek a vlekov. Hodinová prepravná kapacita celého strediska je cca 4100 lyžiarov. Celková dĺžka tratí je takmer 3 kilometre. Po celej dĺžke zjazdových tratí je zabezpečované umelé zasnežovanie. Technický sneh spolu s vysokou nadmorskou výškou sa stará o relatívne dlhú lyžiarsku sezónu na Táloch. V ski areáli Tále je možné aj nočné lyžovanie, pričom nasvietených 1,5 km zjazdových tratí.

Lyžiarske stredisko Ski Tále je skvelou destináciou pre bežeckých lyžiarov. Počas zasnežených mesiacov sa golfové ihrisko premieňa na bežecké ihrisko. Pre milovníkov bežiek je na Táloch pripravených cez 6 kilometrov upravených tratí.

Aj nelyžujúci návštevníci Tálov majú možnosť stráviť voľný čas aktívne. K dispozícii je jazda na nafukovacích kolesách – tzv. snowtubing.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko na Táloch ponúka svojim návštevníkov štandardné služby. Hlavným garantom spokojnosti je Golf Hotel Resort Tále. Okrem rôznych hotelových služieb nájdete na Táloch požičovňu lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia.

V stredisku samozrejme nájdete aj zariadenie, ktoré sa postará o ski servis vášho vybavenia. Samozrejmosťou je aj lyžiarska škola. V stredisku premáva ski bus, ktorý sa stará o to, aby návštevníci strediska neprechádzali k zjazdovkám cez golfové ihrisko. Návštevníkov strediska čaká pri príjazde bezplatné parkovisko. Stredisko zabezpečuje aj prvú pomoc. K dispozícii je aj horská záchranná služba so sídlom v Brezne. Stredisko na Táloch, ako to už z názvu hotela vyplýva, ponúka aj rôzne golfové pobytové zájazdy a poukazy. Samozrejme, že iba počas letných mesiacov.

Zaujíma vás: stredisko pohronie 650-870m n m, aktivity na taloch, lyziarske stredisko 650 - 870 m n m, tale kopec,