Lyžiarske stredisko Ski Mlynky – Biele vody

lokalita:

Ski Mlynky – Biele vody je stredisko, ktoré patrí k najzaujímavejším miestam na lyžovanie na Slovensku. Ski Mlynky – Biele vody ťaží najmä zo svojej polohy priamo v Slovenskom raji na východe Slovenska.

Mlynky sú malá obec v okrese Spišská Nová Ves v Košickom kraji. Lyžiarov do tohto strediska láka najmä to, že ski areál sa nachádza v Slovenskom raji, čo je bez pochyby jedno z najkrajších miest na Slovensku.

Ski Mlynky – Biele vody je veľmi dobre dostupné z viacerých smerom. Do lyžiarskeho strediska sa môžete dostať aj vlakom. Stačí nasadnúť na vlak na trati Banská Bystrica – Margecany a vystúpiť v stanici Mlynky. Z Popradu sa do Mlyniek môžete dostať autobusom, vzdialenosť je 42 kilometrov, respektíve 27, ak sa rozhodnete ísť cez Vernár. Zo Spišskej Novej Vsi je to 26 kilometrov, z Dobšinej 14. Cesta z Košíc je dlhá 80 kilometrov a z Prešova o desať menej.

Slovenský raj patrí podľa mnohých scestovaných ľudí k najkrajším oblastiam na Slovensku. Slovenský raj je známy svojimi krasovými útvarmi, hlbokými roklinami a krásnou nedotknutou prírodou. Najvyšším bodom Slovenského raja hora Veľká Knola, ktorej vrchol sa týči do výšky 1266 metrov nad morom. Časť Slovenského raja je súčasťou Národného parku Slovenský raj. Z geologického pohľadu Slovenský raj patrí do Slovenského rudohoria.

V okolí Mlyniek sa nachádza aj niekoľko ďalších extra významných turistických lokalít. Iba 15 kilometrov od strediska nájdete slávnu Dobšinskú ľadovú jaskyňu. Opačným smerom od Mlyniek sa zase nachádza populárny Spišský hrad.

Ski Mlynky – Biele vody ponúka lyžiarom celkovo jednu zjazdovku, ktorá je obsluhovaná dvoma vlekmi. Spodná časť zjazdovky sa nachádza v nadmorskej výške 788 metrov, horná časť sa nachádza vo výške 781 metrov nad morom.

Podmienky lyžovania sú výhodné najmä pre nenáročných a menej skúsených lyžiarov, prípade deti a rodiny. Náročnosť zjazdovky v areáli Ski Mlynky – Biele vody je nízka. Tatkto sa môžu aj neistí lyžiari cítiť na zjazdovke bezpečne.

Zjazdovka je počas zimných mesiacov zasnežovaná. Nedeje sa však tak v celej jej dĺžke. Zasnežovacie zariadenia sú rozmiestnené iba v dĺžke 400 metrov. Technický sneh sa výrazne podieľa na predĺžení lyžiarskej sezóny, ktorá v Ski Mlynky – Biele vody je spravidla od polovice decembra do marca. Celková hodinová prepravná kapacita strediska je 1180 lyžiarov.

V stredisku je vybudované aj kvalitné osvetlenie, ktoré umožňuje si vyskúšať aj nočné lyžovanie.

Ski Mlynky – Biele vody je známe v bežkárskych kruhoch. Stredisko ponúka niekoľko kilometrov kvalitných upravovaných bežkárskych tratí, vďaka ktorým môžu lyžiari spoznať Slovenský raj aj z tejto perspektívy.

Dostupné služby v stredisku

Ski centrum Mlynky vás zaručene prekvapia šírkou svojej ponuky služieb. Nenájdete tu síce žiadny luxus, ku kvalitne strávenému času to však výrazne pomôže.

Samozrejmosťou je rozsiahle bezplatné parkovisko, kde sa vojdú aj autobusy. V areáli nájdete aj požičovňu lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. Výstroj si môžete rovno aj kúpiť v predajni športových potrieb. O dobrý stav vašich lyží sa postará ski servis.

Ski Mlynky – Biele vody sú ideálnym  miestom, kde začať s lyžovaním. Pokiaľ si stále nie ste na svahu istí, využite služby miestnej lyžiarskej školy, škôlky,  v ktorých pracujú skúsení lyžiarski inštruktori.

V Ski Mlynky – Biele vody nájdete dokonca inštruktorov bežeckého lyžovanie. Prečo to teda nevyskúšať?

Zaujímavé sú aj ďalšie ponúkané atrakcie – skialpinistické túry, ľadová plocha na korčuľovanie, ľadolezectvo, udržiavané bežecké trasy, vysokohorská a pešia turistika.

Zaujíma vás: Mlynky biela voda Vysoké Tatry , lyzovat vlakom mlynky, lyžiarske strediská v košickom kraji, google ski mlynky,