Lyžiarske stredisko Ski Solisko

Ak sa chcete vydať za lyžovačkou do zahraničia, napríklad do Českej republiky, Ski Solisko patrí medzi najdostupnejšie z desiatok stredísk po celej ČR.

Ski Solisko sa nachádza v obci Horní Bečva. Tá sa nachádza neďaleko Rožnova pod Radhoštěm v okrese Vsetím. Iba pár kilometrov od štátnej hranice. Najbližšie je to na Ski Solisko z Trenčína.

Horní Bečva je obec s nadmorskou výškou 505 metrov ležiaca 13 kilometrov východne od Rožnova pod Radhoštěm. Horní Bečva je pomerne veľká obec, v súčasnosti v nej žije takmer 2 a pol tisíca ľudí.

Ski Solisko sa nachádza v Moravskoslezkých Beskydách, ktoré sú zase súčasťou väčšieho celku Beskydy. Tie zasahujú aj na Slovensko. Najvyšším vrchom Beskýd je Babia hora, tá má nadmorskú výšku 1725 metrov. Najvyšší kopec Moravskoslezkých Beskýd je Lysá hora, ktorá sa čnie do nadmorskej výšky 1323 metrov.

Ski Solisko sa nachádza na svahoch vrchu Solisko, ktorý má nadmorskú výšku 837 metrov. Stredisko má k dispozícii celkom 3 zjazdovky, ktoré obsluhujú tri vleky. Tieto vleky sú navzájom prepojené, takže nie je problém sa medzi nimi pohybovať. Zjazdovky sú nenáročné, takže Ski Solisko je vhodné takmer pre každého. Bez problémov sa tu ľudia môžu učiť lyžovať. Vybláznia sa tu aj deti s rodičmi či priemerní lyžiari. Stredisko nedisponuje umelým zasnežovaním, takže lyžiarska sezóna závisí takmer výlučne na počasí. Stredisko takisto nemá umelé osvetlenie, takže večerná lyžovačka nie je  možná.

Dostupné služby v stredisku

Napriek malej veľkosti sa Ski Solisko môže pochváliť kvalitnými službami. V stredisku nájdete všetko, čo potrebujete pre príjemnú lyžovačku. Požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia je samozrejmosťou. Rovnako aj kvalitný ski servis. V Ski Solisko sa môžete naučiť aj lyžovať. Stačí využiť služby miestnej lyžiarskej školy. V blízkosti areálu je aj niekoľko reštauračných a ubytovacích zariadení.

Zaujíma vás: ski solisko, lyziarske stredisko solisko, solisko lyzovanie, solisko lyžiarske stredisko,