Lyžiarske stredisko Ski areál Javorový Vrch

Lyžovačka na Slovensku je fajn. Z času na čas sa však oplatí okúsiť aj cudzokrajný sneh. A aj nie z práve kopcovitej krajiny. Ski areál Javorový Vrch je areál, ktorý sa vám bude zaiste páčiť.

Lyžiarske stredisko Javorový vrch sa nachádza v oblasti Tešínskych Beskýd vo výške 968 metrov nad morom. Areál nájdete asi 40 kilometrov od Ostravy a 10 kilometrov od Třince.

Za pekného počasia sú zo Ski areálu Javorové vrchy krásne výhľady na poľskú časť Beskýd. Ak sa počasie naozaj vydarí, je možné vidieť aj hrebeň Jeseníkov či dokonca Tatry.

Lyžiari majú v Ski Javorový Vrch k dispozícii celkovo tri zjazdovky. Nájde sa tu čosi pre každého. V Ski areáli Javorový Vrch sa nebudú nudiť ani tí najnáročnejší lyžiari. Najľahšia zjazdovka má 300 metrov a je určená pre úplných začiatočníkov. Sem patrí aj väčšina detí, takže rodičia sa nemusia príliš strachovať o ich bezpečie. Druhá zjazdovka má 750 metrov a je ideálnou traťou pre všetkých bežných lyžiarov. Pre skúsených lyžiarov je určená extra prudká 400 metrov dlhá zjazdovka. Ski areál Javorový Vrch je tak ideálnou destináciou pre celé rodiny.

Lyžiarske stredisko disponuje umelým zasnežovaním, takže sa mu darí udržať si sneh aj za nepriaznivého počasia. Vďaka umelému snehu je tu lyžiarska sezóna nadpriemerne dlhá. V ski areáli pod Javorovým Vrchom sa lyžuje neskoro do noci, keďže zjazdovky sú osvetlené.

Skiareál je vhodný aj pre všetkých milovníkov bežeckého lyžovania. Okolie lyžiarske areálu poskytuje niekoľko zaujímavých bežeckých trás. Niektoré z nich spájajú miestne chaty, a tak prechádzka po okolí na bežkách má to potrebné osobité čaro. Niektoré bežecké trate sú pravidelne upravované špeciálnou rolbou. Ďalšie upravované nie sú, alebo sú upravované nepravidelne, skútrom so stopovačom a tak ďalej. V Ski areáli Javorový Vrch si milovníci bežiek určite prídu na svoje.

Horské lyžiarske stredisko Javorový vrch a jeho blízke okolie je známou destináciou všetkých vyznávačov skialpinizmu. Výborné  terény ponúkajú možnosť  ťažších až extrémne náročných tratí pre skúsenejších až fanatikov.

Dostupné služby v stredisku

Ski areál Javorový Vrch je skvelým miestom na získanie základov lyžovania. Využiť môžete služby miestnej lyžiarskej škole. V lyžiarskych kurzoch sa o vaše schopnosti postarajú odborní lyžiarski inštruktori.

Žiadne dobré lyžiarske stredisko sa nezaobíde bez požičovne lyžiarskeho vybavenia. Do Ski areálu Javorový Vrch si nemusíte nosiť vlastné lyže či snowboard. Všetko toto si môžete požičať v miestnej požičovni lyží a snowboardov. Samozrejmosťou lyžiarskeho strediska Javorový Vrch je aj parkovisko takmer v areáli. Navyše zaň nezlatíte ani cent.

Zaujíma vás: lyziarske stredisko javorový vrch/beskydy, zjazdovka jablunkov, oplatí sa lyžiarsky inštruktor, lyžiarski inštruktor tatry,