Lyžiarske stredisko Ski X-Park Františkov

Ski X-Park Františkov je jedným z menej známych lyžiarskych areálov  v Českej republike. Ski X-Park Františkov má lokálny význam aj pre ČR, pre Slovákov to však môže byť zaujímavá lokalita na spestrenie bežných zimných víkendov.

Ski X-Park Františkov ponúka všetkým návštevníkov dve zjazdovky. Hlavná zjazdovku a zjazdovku pre deti. Hlavná zjazdovka má dĺžku 500 metrov, čím sa radí medzi priemerne dlhé zjazdovky v Českej republike. Túto hlavnú zjazdovku obsluhe vlek (dvojkotva s bubienkom). Vlek má hodinovú kapacitu 1200 lyžiarov. Zjazdovka v Ski X-Park Františkov rozhodne nepatrí medzi zjazdovky, kde by ste museli siahnuť na dno svojich lyžiarskych schopností. Táto lyžiarska trať je jednoduché, respektíve stredne náročná. Týmito parametrami je ideálnou destináciou pre začiatočníkov, rodiny s deťmi a všetkých začiatočníkov či nenáročných lyžiarov.

Rodiny s deťmi určite ocenia fakt, že lyžiarske stredisko Ski X-Park Františkov disponuje okrem hlavného vleku aj vlekom pre deti. Detský vlek má dĺžku 65 metrov a dokáže prepraviť až 120 detí za hodinu. Vlek je tvorený nekonečným lanom s pevnými kotvami.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarsky areál Ski X-Park Františkov patrí medzi malé a službami limitované športové strediská. To by však nemalo vadiť vo výbornej lyžovačke. Pri príchode do lyžiarskeho strediska vás určite poteší parkovisko, ktoré je zdarma. Priamo na zjazdovke nájdete množstvo  bufetov, kde sa môžete občerstviť. Dostupné je aj stravovanie z domácej kuchyne. Návštevníci si môžu vychutnať aj posedenia pri zastrešenom krbovom ohnisku. Ubytovanie je dostupné priamo v areáli. V zime si tu ľudia môžu vychutnať jazdu na snowbiku či snežnom skútri. Mimo zimnú sezónu sú dostupné aj ďalšie atrakcie ako štvorkolky či trávne minikáry.

Zaujíma vás: lyziarsky vlek SKI Jesenik, lyziarske stredisko frantiskov,