Lyžiarske stredisko Ski park Červená voda

Ski park Červená voda patrí medzi tie technicky lepšie vybavené lyžiarske strediská v Českej republike. Zaujímavosťou je napríklad 4-sedačkovák krytá a vyhrievaná lanovka.

Ski park Červená voda sa nachádza v Orlických horách, pod známou Bukovou horou. Vrchol Bukovej hory sa týči do nadmorskej výšky  958 metrov. Buková hora je dominantným vrcholom Bukovohorskej hornatiny, ale aj  celých Orlických hôr. Bukovohorská hornatina nesie svoj názov práve podľa tejto hory, pod ktorou sa môžete lyžovať. Orlické hory patria medzi turisticky najvyhľadávanejšie pohoria v Českej republike. Najvyšším kopcom Orlických hôr je Velká Deštná, ktorej vrchol sa týči do výšky 1115 metrov nad morom. Rieka Divoká Orlice na východe Orlivckých hôr oddeľuje Orlické hory od hôr Bystrických.

Orlické hory nezývajú prázdnotou ani mimo zimnej sezóny. Každé leto tu nájdete množstvo nadšencov turistiky či horských bicyklov.

Ani zima v Ski parku Červená voda nie je iba o zjazdovom lyžovaní. Lyžiarsky areál Ski park Červená voda má vybudované veľké množstvo bežeckých tratí, ktoré potešia každého milovníka bežiek.

Vráťme sa však zjazdovému lyžovaniu. Ako sme už spomenuli, v Ski park Červená voda na vás čaká vyhrievaná krytá 4-sedačka. Najväčšou výhodou tejto lanovky však nie je v tom, že váš zadok bude v teple. 4-sedačka v lyžiarskom stredisku Ski park Červená voda prináša najmä pohodlné nastupovanie, ktoré sa deje prakticky za nulovej rýchlosti. Po 1600 metrov dlhej lanovkovej trati vás však prevedie znamenitou rýchlosťou. Lanovkou sa budete pohybovať až rýchlosťou 5 metrov za sekundu. Celú trasu tak prekonáte za menej ako 6 minút. Prepravná kapacita lanovky je až 2400 lyžiarov za hodinu.

Ski park Červená voda ponúka svojim návštevníkom najdlhšiu zjazdovku Orlických hôr. 2150 metrov dlhá zjazdovka Mlýnice je kategorizovaná ako červená, takže je stredne náročná. Prevýšenie zjazdovky Mlýnice je 400 metrov. Horná a spodná časť zjazdovky ponúka náročnejšie časti. Stredná časť je charakterizovaná zaujímavými prechodmi.

Lyžiarske stredisko je vybavené umelým zasnežovaním na celej dĺžke zjazdovky. Umelé zasnežovanie sa postará, že v Ski parku Červená voda sa budete môcť lyžovať aj počas nepriaznivých klimatických podmienok. Umelý sneh sa postará aj o výrazné predĺženie lyžiarskej sezóny.

Zjazdovka je pravidelne upravovaná strojom Kässbohrer PiBu 600W, ktorý sa postará o dokonalý zážitok z Orlických hôr.

Ski park Červená voda je mladé lyžiarske stredisko. Prvý lyžiari sa na svahoch tohto strediska objavili iba krátko pred Vianocami roku 2010. Tešiť sa tak môžete na novosť, krásu a profesionalitu.

Do Ski park Červená voda sa možno dostať z Hradca Králové na trase: na centrálne parkovisko Mlýnický Dvůr: Hradec Králové, Vamberk, Žamberk, Jablonné nad Orlicí, Červená Voda – Mlýnický Dvůr. Z Brna je potrebné cestovať po trase: na centrálne parkovisko Mlýnický Dvůr: Brno, Olomouc, Mohelnice, Zábřeh, Štíty, Červená Voda – Mlýnický Dvůr.

Dostupné služby v stredisku

Ponúkané doplnkové služby lyžiarskeho strdisko Ski park Červená voda rozhodne patria medzi nadštandard v Českej republike. V areáli nájdete samozrejme požičovňu lyžiarskeho vybavenia, požičovňu lyží a snowboardov, ski servis. V areáli je aj predajňa športového vybavenia. Pri príchode do lyžiarskeho strediska na vás čaká veľké parkovisko, ktoré vás určite poteší tým, že je zdarma. V areáli je aj niekoľko bufetov, v ktorých sa môžete občerstviť po náročnom zjazde. V stredisku je k dispozícii wi-fi internet. Priamo v areáli a aj v okolí je možné nájsť množstvo ubytovacích zariadení, z ktorých by si mal vybrať hádam každý.

Zaujíma vás: cervena voda ski, lyziarske stredisko mlynicky dvur, najvyhladavanejsie pohoria, ceska republika lyziarske stredisko najvyssie,