Lyžiarske stredisko Skiareál Zvičina

Skiareál Zvičina je jedným z mnohých lyžiarskych stredísk v Českej republike. Tento neveľký lyžiarsky areál má iba lokálny význam, rozhodne však stojí za návštevu aj slovenským turistom a lyžiarom.

Skiareál Zvičina je pomenovaný podľa kopca Zvičina. Tento kopec je najvyšší vrch Zvičinsko-koclérovského chrbta, ktorý je podradený celku Krkonošského podhoria. Vrchol Zvičiny leží vo výške 671 metrov nad morom a približne pol kilometra východne od obce Zvičina.

Zvičina nie je známa iba lyžovaním. Pre bežného človeka má Zvičina význam skôr z pohľadu pešej turistiky. Na vrchole Zvičiny sa stretáva hneď niekoľko turistických značiek. Zo Zvičiny sa tak možno vybrať peši hneď niekoľkými smermi.

Lyžiarske stredisko Skiareál Zvičina poskytuje svojim návštevníkom hneď štyri zjazdovky o dĺže 70 až 1200 metrov. Prevýšenie nie je veľké, a tak väčšina z týchto zjazdoviek je charakterizovaných ako ľahkých. Jedna zjazdovka je červená, teda je v kategórii stredne ťažkých. Skiareál Zvičina sa tak stáva ideálnym miestom na lyžovanie pre všetkých začiatočníkov a priemerných lyžiarov. Stredisko je vhodnou destináciou aj pre rodiny s deťmi. Pre deti je tu pripravená krátka zjazdovka so špeciálnym vlekom pre deti. Rodičia sa tak nemusia o svoje ratolesti strachovať, budú v bezpečí mimo hlavnej zjazdovky.

Skiareál Zvičina nie je obľúbenou destináciu iba pre zjazdových lyžiarov. Ski centrum ponúka niekoľko kilometrov upravovaných a neupravovaných bežeckých tratí. Svahy a doliny v okolí Zvičiny sú malým rajom pre každého milovníka bežiek.

Dostupné služby v stredisku

Doplnkové služby Skiareálu Zvičina zodpovedajú veľkosti strediska. Nemôžete tak očakávať nič výnimočné. Lyžiarske stredisko ponúka výuku lyžovania. Využite lyžiarsku školu a naučte sa ovládať lyže alebo snowboard. Lyžiari sa môžu priamo v stredisku občerstviť v miestnych bufetoch. Ďalšie služby je možné nájsť v blízkom a vzdialenejšom okolí.