Lyžiarske stredisko Skiareál Horní Podluží

Skiareál Horní Podluží patrí medzi menšie lyžiarske areály v Českej republike. Pre návštevníkov zo Slovenska je Skiareál Horní Podluží pomerne ďaleko. Navštíviť Severné Čechy však vždy stojí za to.

Skiareál Horní Podluží sa nachádza v obaci Horní Podluží. Horní Podluží je obec v severných Čechách v Usteckom kraji. Nájdete ju vo východnej časti okresu Děčín a v južnej časti Šluknovského výbežku. Najdôležitejšie je však, že Horní Podluží sa rozprestiera  na severnej strane Lužických hôr. Najvyšším vrchom Lužických hôr je Luž, ktorého najvyšší bod má nadmorskú výšku 793 metrov.

Lužické hory nie sú iba vyhľadávaným miestom lyžiarov, či už zjazdových alebo tých, čo preferujú bežky, Lužické hory sú obľúbeným miestom všetkých milovníkov hôr, turistiky, horských bicyklov a tak ďalej. Medzi turisticky zaujímavosti v okolí patria: Světlík – mlyn holandského typu, Tolštejn – zrúcanina stredovekého hradu.

Lyžiarske stredisko Skiareál Horní Podluží sa snaží prezentovať verejnosti ako raj pre lyžovačku s deťmi. Pravda je, že služby pre deti sú tu výnimočné a rodinná lyžovačka je tu oveľa príjemnejšia ako v bežných lyžiarskych strediskách. Viac o službách pre deti však neskôr.

Lyžiarsky areál v Horní Podluží poskytuje lyžiarom tri zjazdovky. Všetky merajú 650 metrov. Svojou náročnosťou ich môžeme radiť medzi nenáročné alebo stredne náročné. Aj toto je dôvod, prečo Skiareál Horní Podluží je vhodný najmä pre deti. Na zjazdovky sa samozrejme, že môžu vybrať aj všetci ostatní lyžiari. Zjazdovky padnú výborné všetkým začiatočníkom a priemerným lyžiarom. Je však pravda, že nároční lyžiari sa v tomto stredisku budú prinajmenšom nudiť. Zjazdovky sú obsluhované dvoma vlekmi, jeden z nich je značky Poma.

Dostupné služby v stredisku

Služby v Skiareáli Horní Podluží sú, ako sme už spomenuli, výnimočné najmä pre deti. Deti tu nájdu naozaj veľa. Hlavnou atrakciou je však detský TimPark, ktorý je vybavený mnohými farebnými prejazdovými bránkami. V TimParku nájdete vykurovaný detský domček Tim a  množstvo postavičiek z večerníčkov. Nájdete tu aj  slalomové tyče so zvieratkami a samozrejme sa tu môžete stretnúť s maskotom lyžiarskej školy sobom Timem. Toto roztomilé zvieratko sa stalo obľúbencom nielen detí, ale aj veľkou atrakciou pre všetkých návštevníkov lyžiarskeho areálu.

Samozrejmosťou lyžiarskeho areálu Horní Podluží je požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. Deti a dospelí sa môžu naučiť lyžovať v miestnej lyžiarskej škole. Návštevníci strediska sa nemusia obávať, že by počas lyžovania vyhladli či dostali smäd. O zahnanie týchto starostí sa stará kvalitný bufet. V okolí nájdete aj ďalšie reštaurácie a ubytovacie kapacity.

Zaujíma vás: lyžiarske strediska decin okolie, lyzovacka podluzi,