Lyžiarske stredisko Skiarena R3 Ramzová

V susednej Českej republike určite nemajú lepšie zjazdovky ako u nás. To však neznamená, že z času na čas sa neoplatí ísť pozrieť za lyžovaním trochu viac na západ. Vyskúšať môžete napríklad aj Skiarena R3 Ramzová.

Skiarena R3 Ramzová sa nachádza v obci Ramzová v okrese Jeseník, v Olomouckom kraji na Slezku.  Ramzová je mini obec (žije v nej iba 11 obyvateľov), ktorá sa nachádza Ramzovskom sedle. Ramzovské sedlo oddeľuje Rychlebské hory od Hrubého Jeseníku. Nadmorská výška Ramzovského sedla a teda aj Ramzovej a Skiareny R3 je okolo 760 metrov. Najvyšším vrchom Hrubého Jeseníka je známa hora Praděd, ktorá sa týči do výšky 1491 metrov nad morom. Najvyšším kopcom Rychlebských hôr je Smrk, ktorého vrchol dosahuje výšku 1126 metrov na morom. Skiarena R3 Ramzová teda poskytuje svojim návštevníkom okrem lyžovania aj krásy týchto dvoch pohorí. V lete sú Jeseníky a Rychlebské hory plné peších turistov a vyznavačov horskej cyklistiky.

Skiarena R3 Ramzová poskytuje svojim návštevníkom jednu zjazdovku o dĺžke 560 metrov. Výškový rozdiel medzi dolnou a hornou stanicou lanovky je 90 metrov. Zjazdovka teda vôbec nie je prudká a môžeme ju charakterizovať ako ľahkú. Toto robí Skiarenu R3 Ramzová vďačnou destináciou pre všetkých bežných lyžiarov. Nájdete tu úplných začiatočníkov, rodiny s deťmi či priemerných lyžiarov. Náročnejší lyžiari sa budú v tomto stredisku pravdepodobne nudiť, zato však môžu obdivovať krásu okolitej prírody.

Skiarena R3 Ramzová je pokojné prostredie, zjazdovka je dostatočne široká a bezpečná, aby rodičia tu mohli s deťmi lyžovať bez najmenších obáv. Pre deti je toto lyžiarske stredisko ako stvorené.

Skiarena R3 Ramzová disponuje zariadeniami na umelé zasnežovanie. Takto dokáže stredisko účinne bojovať s nepriaznivým počasím. Samozrejme, že aj to má svoje limity. Umelé zasnežovanie sa však bez problémov postará o predĺženie lyžiarskej sezóny.

V Skiarene R3 Ramzová nájdete aj osvetlovacie zariadenia. Takto sa všetci návštevníci lyžiarskeho strediska môžu venovať aj nočnej lyžovačke. Lyžiarske stredisko je otvorené od pol deviatej ráno až do pol deviatej večer. Nočné lyžovanie sa začína o pol piatej poobede.

Dostupné služby v stredisku

Skiarena R3 Ramzová nepatrí medzi veľké lyžiarske strediská. A to ani z pohľadu Českej republiky. Napriek tomu Skiarena R3 Ramzová poskytuje svojim návštevníkom zaujímavé doplnkové služby. V stredisku nájdete všetko potrebné, čo na kvalitnú lyžovačku potrebujete.  Lyžiarska škola vás naučí, ako sa po zjazdovke pohybovať so sebavedomím. Požičovňa lyží vám uľahčí celú lyžovačku, keďže do strediska si nemusíte so sebou nosiť vlastné lyžiarske vybavenie. K dispozícii je aj občerstvenie. Zaujímavosťou je ponuka horských člnov.

Zaujíma vás: lyžiarske stredisko ramzová, ramzowa nocne lyzowanie, zjazdovka ramzova, jeseniky lyziarske stredisko ramzova,