Lyžiarske stredisko Ski Tanvaldský Špičák

Ski Tanvaldský Špičák patrí medzi najvýznamnejšie lyžiarske areály v celej Českej republike. Nájdete ho v Severných Čechách, čo je zo Slovenska pomerne ďaleko. Každý, kto miluje lyžovanie, určite nebude takúto dlhšiu cestu ľutovať.

Ski Tanvaldský Špičák sa nachádza neďaleko obce Albrechtice pri meste Tanvald. Vzdálenosti lyžiarskeho strediska Ski Tanvaldský Špičk je – z Prahy 125 kilometrov, z Liberca je to 25 kilometrov, z Jablonca nad Nisou je to iba  12 kilometrov. Talvald bol pôvodne obývaný nemeckým obyvateľstvom. V súčasnosti v ňom žije cca 6 tisíc ľudí. Tanvald sa nachádza v okrese Jablonec, v Libereckom kraji. Obec Albrechtice v Jizerských horách je malou usadlosťou v Jizerských horách. V súčasnosti v obci žije iba 340 obyvateľov.

K turistickým zaujímavostiam v okolí ski centra patrí: Desná, Jiřetín pod Bukovou, pretrhnutá priehrada Bílá Desná či Lučany nad Nisou.

Jizerské hory boli dlho považované za západný výbežok Jizerských hôr. Veľká časť Jizerských hôr sa nachádza v Poľsku. Tam nájdete aj najvyšší kopec Jizerských hôr Wysokú kopu. Jej vrchol siaha do výšky 1126 metrov nad morom.

Ski Tanvaldský Špičák disponuje kvalitnými lyžiarskymi traťami, ktoré spĺňajú minimálne európske kritériá. Na zjazdovkách Ski Tanvaldský Špičák sa môžu konať európske preteky. Stredisko má k dispozícii celkom sedem rôznych vlekov, ktoré rozvážajú návštevníkov po zjazdovkách. Medzi vlekmi nájdeme aj jednu 4-sedačkovú lanovku, takže aj o maximálny komfort je tu postarané.

Ski Tanvaldský Špičák ponúka návštevníkom niekoľko zjazdoviek rôzne náročnosti. Ski Tanvaldský Špičák je tak vhodnou destináciou pre všetkých lyžiarov. Na svoje si prídu dokonca aj skúsení lyžiari, ktorí vyhľadávajú náročnejšie terény. Samozrejme tu nájdete aj množstvo začiatočníkov a priemerných lyžiarov. Stredisko je obľúbené aj medzi rodinami s deťmi.

Lyžiarske stredisko Ski Tanvaldský Špičák má možnosť umelo zasnežovať svoje zjazdovky. Umelé zasnežovanie má význam najmä z dôvodu prekonania nepriaznivých teplotných podmienok. Vďaka umelému zasnežovaniu sa ski areálu darí výrazne predĺžiť lyžiarsku sezónu. K tomu sa pridáva aj výhodná lokálna klíma.

Ski Tanvaldský Špičák je takisto vybavený umelým osvetlením, čo umožňuje návštevníkom vychutnať si aj nočnú či večernú lyžovačku. O tento druh lyžovania je veľký záujem počas celej sezóny.

Jizerské hory, okolie Tanvaldu, sú známym miestom, kde nájdete tisíce ľudí pohybujúcich sa na bežkách. Samotný areál Ski Tanvaldský Špičák ponúka niekoľko kilometrov upravovaných bežeckých tratí. V okolí však nájdete dalšie množstvo neupravovaných tratí. S bežkami sa môžete presunúť aj do Krkonôš, kde sa bude každý milovník bežiek cítiť ako v malom raji.

V Ski Tanvaldský Špičák si na svoje prídu aj milovníci jednej dosky. Pre snowboardistov je v stredisku pripravená fantastická U-rampa.

Dostupné služby v stredisku

Doplnkové služby v Ski Tanvaldský Špičák patria medzi nadštandard v rámci lyžiarskych stredísk Českej republiky. Lyžiari sa môžu tešiť na bazén, saunu či posilovňu. Samozrejme, že je tu možné nájsť všetky základné služby, ktoré k dobrému lyžiarskemu stredisku akosi nerozlučne patia. Do Ski Tanvaldský Špičák si nemusíte nosiť vlastné lyžiarske vybavenie. Lyže či snowboard si môžete požičať v požičovni lyží. V Ski Tanvaldský Špičák sa takisto môžete naučiť lyžovať. Stačí využiť služby miestnej lyžiarskej školy.

Ski Tanvaldský Špičák nie je skúpy na rôzne možnosti ubytovanie. Vo veľmi blízkom okolí strediska nájdete niekoľko malých penziónov s takmer rodinnou atmosférou. Ďalšie ubytovacia kapacity nájdete v širšom okolí, napríklad aj v Jablonci nad Nisou.

Zaujíma vás: lyziarske strediska jizerske hory, jizerske hory lyzovackatanvaldsky spicak, lyzovacka jizerske hory, ski centrum ceska republika,