Lyžiarske stredisko Ski Rusava

Ski Rusava je výbornou voľbou pre každého, kto si chce vyskúšať lyžovačku v susednej Českej republike. Ski Rusava sa totiž nachádza iba kúsok za slovenskými hranicami a je na skok najmä pre ľudí zo severozápadného Slovenska.

Ski Rusava sa nachádza v obci Rusava, ktorá je známa aj ako Rotálovice. Obec sa premenovala len nedávno na základe rieky, ktorá preteká obcou. V Rusave žije necelých 600 ľudí, nadmorská výška obce je 410 metrov. Rusova sa nachádza v okrese Kroměříž v Zlínskom kraji. Ski Rusava sa nachádza v horskom systéme Hostýnske vrchy. Najvyšším bodom týchto hôr je Kelčský Javorník, ktorého vrchol dosahuje nadmorskú výšku iba 864 metrov.

Ski areál Rusava nie je žiadnou novinkou na mape lyžiarskych stredísk. Toto lyžiarske stredisko je v prevádzke už 25 rokov. Môžete sa tak spoľahnúť na dlhoročné skúsenosti s úpravou tratí a udržiavaním bezpečnosti na zjazdovkách. Do lyžiarskeho strediska sa dostanete autom za 20 minúť z Kroměříža.

V lyžiarskom stredisku Rusava sa nachádzajú celkovo tri vleky. Dva dominantné vleky majú dĺžku po cca 400 metrov. Potom tu nájdete aj jeden 100-metrový vlek pre deti. Rodičia sa tak môžu vďaka tomuto detskému vleku cítiť o čosi lepšie, keďže o ich deti bude postarané.

Hodinová prepravná kapacita všetkých troch vlekov Ski Rusava je 1200 lyžiarov, čí sa stredisko radí medzi tie menšie areály.

Priemerný sklon zjazdovky je iba 11 stupňov. To znamená, že sa jedná o ľahkú zjazdovku vhodnú najmä pre začiatočníkov, rodiny s deťmi a bežných lyžiarov. Vzhľadom na členitosť terénu si tu čosi pre seba nájdu aj skúsenejší lyžiari.

Ski Rusava je vybavená šiestimi snežnými delami, vďaka ktorým sa darí stredisko odolávať aj nepriaznivému počasiu. Umelé zasnežovanie sa stará aj o výrazné predĺženie lyžiarskej sezóny. V stredisku Rusava nájdete aj umelé osvetlenie, ktoré umožňuje také obľúbené večerné lyžovanie.  Lyžiarsky svah je upravovaný každý deň a vďaka šírke svahu je kvalita výborná po celý deň.

Dostupné služby v stredisku

Ski Rusava je malé lyžiarske stredisko a tomu zodpovedá aj šírka a v kvalita ponúkaných doplnkových služieb. V Rusave však nájdete všetko potrebné na to, aby ste si užili celodennú či aj večernú lyžovačku. Do strediska si nemusíte so sebou nosiť vlastné vybavenie. Všetko si zaobstaráte v miestnej požičovni lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. V Rusave sa môžete naučiť aj lyžovať. Stačí sa spoľahnúť na miestnych lyžiarskych inštruktorov. O ubytovanie s stravovanie sa nemusíte obávať. Ski Rusava je v turisticky populárnej oblasti. V okolí strediska tak nájdete množstvo penziónov, reštaurácii či iných pohostinstiev. Kvalitnejšie služby je potrebné hľadať v Kroměříži alebo priamo v okresnom meste vo Vsetíne.