Lyžiarske stredisko Ski snow park Harusův kopec

Ski snow park Harusův kopec sa nachádza v Novom meste na Morave, ktoré je považované za centrum lyžovania Českomoravskej Vysočiny.

Nové Město na Moravě je mesto v okrese Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina. Do Nového Mesta na Morave sa každoročne schádza svetová špička v lyžovaní na preteky Svetového pohára Zlatej lyže a nachádza sa tu tiež biatlonová strelnice. V roku 2013 sa v Novom Meste na Morave  budú prvý krát konať Majstrovstvá sveta v biatlone 2013, celkovo 46. ročník tejto významnej udalosti.

Nové Mesto na Morave ponúka návštevníkov nielen skvelú lyžovačku. Turisti prichádzajúci do tejto oblasti sa môžu zamestnať aj spoznávaním pamiatok, pešou turistikou, cykloturistikou či rybárčením. Medzí významné pamätihodnosti mesta považujeme: Katolický kostel sv. Kunhuty, Novoměstský zámek či Hřbitovní kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Nové Město na Moravě sa nachádza na ceste č. I/19, ktorá pretína Českú republiku od západu na východ. Ak pôjdete autom po dialnici D1, je nutné odbočit na exitu Velký Beranov a pokračovať smerom cez Žďár nad Sázavou do Nového Mesta na Morave. Do lyžiarskeho strediska je možné sa dostať aj pomocou železnice. Odporúča sa využiť trať Žďár nad Sázavou – Tišnov. SKI SNOW PARK na Harusovom kopci leží iba jeden kilometer od železničnej stanice Nové Město na Moravě – zastávka.

Nové Město na Moravě má čosi viac ako 10 tisíc obyvateľov, ide teda malé príjemné mestečko. Nadmorská výška Nového Mesta na Morave je 594 metrov, čo je na Českú republiku relatívne slušné číslo.

Nadmorská výška hornej stanice lyžiarskeho areálu je 734 metrov. Prevýšenie celej zjazdovky je 110 metrov. Dĺžka zjazdovky je slušných 550 metrov. Na tejto zjazdovke sa o tranport ľudí stará 490 metrov dlhá lanová dráha. Tá dokáže za hodinu prepraviť až 1400 lyžiarov.

Ski snow park Harusův kopec disponuje lyžiarskymi traťami, ktoré môžeme charakterizovať ako ľahké či stredne ťažké. Lyžiarske stredisko je tak vhodné prakticky pre každého. Ideálne je pre deti s rodičmi, začiatočníkov a bežných lyžiarov. Pravda je však, že náročnejší lyžiari sa v Ski snow park Harusuv kopec môžu trochu nudiť.

Lyžiarsky areál je vybavený prístrojmi na umelé zasnežovanie, vďaka čomu sa v ňom dá lyžovať aj za nepriaznivých teplotných podmienok. Umelé lyžovanie takisto výrazne predlžuje lyžiarsku sezónu. V stredisku je možné si vyskúšať aj večerné lyžovanie, keďže zjazdovka je po celej dĺžke kvalitne nasvietená.

Lyžiarske stredisko ponúka aj upravené bežecké trate.

Dostupné služby v stredisku

Doplnkové služby k lyžovaniu sú v ponuke Skisnow parku Harusov kopec v štandardnom rozsahu. Nájdete tu napríklad požičovňu lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. Spoľahnúť sa môžete aj na miestnu  lyžiarsku školu a škôlku. Na zjazdovke je možné nájsť aj občerstvenie. V Novom meste na Morave je sa nachádza množstvo ubytovacích kapacít.

Zaujíma vás: lyziarske stredisko od makova smerom k morave, harusov kopec, zjazdovkz na morave mapa, nove mesto morave ski vecerne lyzovani,