Lyžiarske stredisko Ski Club Hluboké u Kunštátu

V susednej Českej republike sa nachádza množstvo lyžiarskych stredísk, ktoré skutočne stoja za návštevu. Pre všetkých, čo si chcú spojiť lyžovanie so zaujímavým výletom, je možné len odporúčať Ski Club Hluboké u Kunštátu.

Ski Club Hluboké u Kunštátu sa nachádza v obci Hluboké u Kunštátu. Táto obec rozhodne nepatrí medzi veľké usadlosti. Trvalo v tejto obci žije iba 76 obyvateľov. Kunštát je mesto, v ktorom žije cca 2 tisíc obyvateľov. Kunštát ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých pamiatok. Za návštevu určite stoja: zámok Kunštát, kostol svatého Stanislava, Jeskyně Blanických rytířů či Burianova rozhledna.

Kunštát sa nachádza v okrese Blansko, ktoré nájdete iba 18 kilometrov severne od Brna. Ski Club Hluboké u Kunštátu je tak výborne dostupné po diaľnici z Bratislavy.

Ski Club Hluboké u Kunštátu, jeho základná stanica, má nadmorskú výšku 580 metrov. Vrcholová stanica miestnych vlekov má nadmorskú výšku 670 metrov. Prevýšenie je tak 90 metrov, čo rozhodne nie je veľa. Ani absolútne hodnoty nadmorskej výške lyžovaniu neprajú.  Nevýhodou Ski Club Hluboké u Kunštátu je fakt, že v stredisku absentuje technika na výrobu umelého strehu. V Ski Club Hluboké u Kunštátu sa tak lyžuje iba na prírodnom snehu. To znamená aj to, že lyžovačka je do veľkej miery ovplyvnená počasí a lyžiarska sezóna nie je dlhá. Pred návštevou strediska je potrebné pozorne sledovať snehové správy zo ski centra. Ski Club Hluboké u Kunštátu sa však snaží robiť maximum preto, aby lyžovačka bola možná aj na malých objemoch prírodného snehu. V období medzi sezónami je zjazdovka upravovaná, všetky kamene sú odstraňované a tak ďalej.

Lyžiarske stredisko je obsluhované dvoma vlekmi. Jedným veľkým a druhým určeným pre deti. Zjazdovky v stredisku je možné charakterizovať ako stredne náročné a ľahké. To znamená, že lyžovačku si tu užije takmer každý, s výnimkou veľmi náročných lyžiarov. Do Ski Club Hluboké u Kunštátu tak môžu zavítať rodiny s deťmi, začiatočníci, ale aj priemerní lyžiari.

Zjazdovky sú po celej dĺžke osvetlené, čo umožňuje večerné lyžovačky, o ktoré je veľký záujem. V okolí strediska nájdete viac ako 40 kilometrov upravovaných a neupravovaných bežeckých tratí. Ski Club Hluboké u Kunštátu sa tak stáva malým rajom aj pre milovníkov bežiek a pokojnejšieho pohybu po snehu.

Dostupné služby v stredisku

Ski Club Hluboké u Kunštátu je malé lyžiarske stredisko, od ktorého nie je možné očakávať žiadne zázraky, čo sa týka rozsahu a kvality služieb. Základ tu však nájdete. Po príchode do strediska vás čaká parkovisko, ktoré je zdarma. Počas lyžovania určite vyhladnete a budete chcieť doplniť energiu. Priamo v stredisku je pripravené bufetové zariadenie, ktoré vám v tom s radosťou pomôže.