Lyžiarske stredisko Sport Centrum Bouřňák

Sport Centrum Bouřňák je jedným z mnohých lyžiarskych stredísk v Českej republike, kam sa môžete vybrať. Hoci poloha tohto strediska je vcelku vzdialená od Slovenska, návštevu Sport Centrum Bouřňák rozhodne nebude nikto ľutovať.

Sport Centrum Bouřňák sa nachádza hrebeni Krušných hôr neďaleko obce Mikulov. Krušné hory patria medzi turisticky najobľúbenejšie pohoria v celej Českej republike. Najvyšším kopcom Krušných hôr je Klínovec, ktorého vrchol dosahuje nadmorskú výšku 1244 metrov. So Sport Centrum Bouřňák však súvisí hora Bouřnák. Tento kopec dosahuje výšku 869 metrov nad morom, nachádza sa v Loučenské hornatině, vo východnej časti Krušných hôr.

Mikulov je malá obec, žije v nej iba niečo cez 200 obyvateľov. Nadmorská výška tejto obce je bez piatich metrov 600 metrov nad morom.

Sport Centrum Bouřňák získava na atraktivite aj okolitými turistickými atrakciami. Hádam najväčší význam má neďaleké kúpeľné mesto Teplice. Teplice sú stredne veľké mesto (50 tisíc obyvateľov) a nájdete ho iba 15 kilometrov západne od Ústí nad Labem.

Sport Centrum Bouřňák ponúka zimnú zábavu pre všetky typy lyžiarov. Zo základnej stanice Sport Centrum Bouřňák sa návštevníci vyvezú na vrchol Bouřnáku, odkiaľ sa môžu pustiť dole po viacerých zjazdovkách. Trate sú charakterizované ako ľahké, stredne náročné a náročné. Jednoducho Sport Centrum Bouřňák je určené pre každého. Začiatočníci či deti sa môžu vyblázniť na bezpečnej zjazdovke. Pokročilí lyžiari budú zaručene spokojní s náročnými časťami zjazdovky.

Mikulov a Sport Centrum Bouřňák sa známe aj tým, že tu nájdete početné skupiny skialpinistov. A nielen to. Sport Centrum Bouřňák je výborným miestom na trávenie voľných chvíľ pre všetkých milovníkov bežeckého lyžovania. V okolí strediska nájdete množstvo kilometrov upravovaných a neupravovaných bežeckých tratí. Desiatky kilometrov bežeckých tratí v okolí Mikulova nadväzujú na Krušnohorskú magistrálu vedúcu po hrebeni Krušných hôr.

Dostupné služby v stredisku

Sport Centrum Bouřnák ponúka základný rozsah doplnkových služieb. Výnimočný je akurát Snowpark, kde si môžete vyskúšať svoje schopnosti.

V Sport centre sa môžete spoľahnúť na požičovňu lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenie. K tomu samozrejme patrí aj ski servis. Sport Centrum Bouřnák je skvelým miestom na prvé kroky na lyžiach. Stredisko ponúka na svojej najľahšej zjazdovke až tri lyžiarske školy, ktoré sú ochotné venovať sa aj tým najmenej talentovaným lyžiarom.

V areáli samozrejme nájdete aj malé občerstvenie. Lepšie stravovacie služby nájdete v blízkom okolí. To isté platí aj o ubytovacích kapacitách. Najlepšie hotelové izby nájdete rozhodne v neďalekých Teplicích.

Zaujíma vás: zjazdovky v okoli mikulova, lyžovanie v okolí ústí nad labem,