Lyžiarske stredisko Ski areál Stoh

Ski areál Stoh sa nachádza v českej turistickej oblasti, ktorá je ako jedna z mála známa každému Slovákovi. Ski areál Stoh nájdete v Špindlerovom mlýne v Krkonošiach na hraniciach Českej republike s Nemeckom.

Ski areál Stoh je definovaný najmä svojou lokalitou. Špindlerův Mlýn je jednoznačne hviezdou medzi českými lyžiarskych strediskami. Relatívne neďaleko od Prahy poskytuje Špindlerův Mlýn jedinečný víkendový oddych pre všetkých prácou unavených obyvateľov Prahy. Špindlerův Mlýn disponuje v súčasnosti via ako 10-tisíc lôžkami. Lyžiari si v tomto stredisku môžu vychutnať viac ako 20 kilometrov lyžiarskych svahov. Tieto zjazdovky sú rozložené do rôznych lyžiarskych areálov. Sú však prepojené a lyžiari môžu využívať jeden skipass na všetky tieto trate. V Špindlerovom Mlýne a v Krkonošiach ako takých je možné nájsť aj desiatky kilometrov upravovaných bežeckých tratí. Krkonoše sú malým rajom pre milovníkov bežiek. Výborne upravené trate sú lemované horskými chatami, ktoré sú skvelým miestom na doplnenie chýbajúcich síl.

Skiareál Stoh má svojho menovca v hoteli Stoh. Hotel je vzdialený od zjazdovky iba 100 metrov. Hostia hotela Stoh majú tak lyžiarske trate takmer v hotelových izbách. Návštevníci Skiareálu Stoh sa môžu tešiť na 1200 metrov dlhú zjazdovku s prevýšením 460 metrov. Horná časť zjazdovky je kategorizovaná čiernou farbou, teda je považovaná za náročnú či ťažkú. Smerom k dolnej časti zjazdovky sa potom náročnosť zjazdovky takmer plynule znižuje. Napriek hornej časti zjazdovky však možno povedať, že areál Stoh je vhodný prakticky pre každého. Skiareál Stoh je vhodnou destináciou pre rodiny s deťmi, začiatočníkov či priemerných lyžiarov. Na svoje si však prídu aj lyžiari, ktorí hľadajú nejaké to vzrušenie na trati.

Skiareál Stoh ponúka denne upravované trate, ktoré sú v prípade potreby dopĺňané umelým snehom. Vďaka dobrej lokálnej klíme a umelému snehu je možné sa pri hoteli Stoh lyžovať až 5 mesiacov v roku. Okrem strojov na tvorbu umelého snehu je možné popri zjazdovke nájsť aj osvetľovacie zariadenia, ktoré umožňujú návštevníkom si vychutnať nočnú či večernú lyžovačku.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko Skiareál Stoh sa nachádza v Špindlerovom Mlýne, čo je zárukou tých najlepších a najširších služieb. Samozrejmosťou strediska je parkovanie, požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenie. Spoľahnúť sa môžete aj na kvalitný ski servis. V stredisko sa samozrejme môže aj naučiť lyžovať – v miestnej lyžiarskej škole či škôlke.

Garantom všetkých služieb je hotel Stoh, v ktorom sa môžete kedykoľvek ubytovať a byť skutočne blízko zjazdovky. Hotel Stoh ponúka záujemcom celkovo 18 dvoj až 6-lôžkových izieb.

Zaujíma vás: zjazdovky špindleruv mlyn stoh, lyzovacka krkonose ski pass,