Lyžiarske stredisko Ski Zásada

Ak sa chystáte lyžovať do susednej Českej republiky, tak môžete uvažovať aj nad lyžiarskym strediskom Ski Zásada. Toto lyžiarske stredisko nepatrí medzi najväčšie v ČR, svojou atmosférou vás však zaručene osloví.

Ski Zásada sa nachádza v obci Zásada, teda v obci, v ktorej žije necelých 900 obyvateľov. Zásada sa nachádza v okrese Jablonec na Nisou v Libereckom kraji.

Okolie Jablonca nad Nisou je rajom pre všetkých milovníkov lyžovania. Okolie poskytuje desiatky kilometrov bežeckých tratí a niekoľko lyžiarskych stredísk. S Jabloncom sú najčastejšie spájané Jizerské hory, ktoré sú obľúbenou destináciou turistov najrôznejšej výkonnosti.

Ski Zásada ponúka svojim návštevníkom celkom dve lyžiarske trate, dve zjazdovky. Menšia, iba 100 metrov dlhá zjazdovka, je určená pre deti. Detská zjazdovka slúži najmä rodičom, ktorý sa vďaka nej vôbec nemusia obávať o svoje ratolesti. Väčšia zjazdovka je dlhá 500 metrov a svojím charakterom ide o ľahkú zjazdovku.  Aj táto zjazdovka je mimoriadne bezpečná, keďže je široká a pohyb na nej je nenáročný.

Ski Zásada je tak vhodným lyžiarskym areálom pre všetky typy lyžiarov – od detí až po skúsenejších borcov. Hoci je potrené povedať, že náročnejší lyžiari sa v Ski Zásada budú minimálne nudiť. Stále si však môžu vychutnať príjemné prostredie strediska a krásnu okolitú prírodu.

Ski Zásada je vybavené zariadeniami na tvorbu umelého snehu. Počasia tak ohrozuje lyžovačku v Zásade minimálne. Vďaka umelému zasnežovaniu sa môžete tešiť na relatívne dlhú lyžiarsku sezónu. Stredisko je rovnako vybavené osvetlením, takže návštevníci si môžu vychutnať večernú lyžovačku. Ski Zásada je v prevádzke od ôsmej hodiny ráno do ôsmej večer.

Dostupné služby v stredisku

Čo sa týka služieb, tak Ski Zásada rozhodne nepatrí medzi české hviezdy. Služby sú to kvalitou aj rozsahom priemerné. Nič to však nemení na fakte, že lyžovačku v Ski Zásada si môžete naplno vychutnať, keďže v stredisku sú dostupné všetky nevyhnutné služby. V areáli sa nachádza aj požičovňa lyží, snowboardov a ďalších lyžiarskych potrieb. V miestnej požičovne nájdete všetko, čo potrebujete: od lyží pre  tých najmenších až lyže pre  tých najväčších. Ďalej si tu požičiate snowboardy, lyžiarskú a snowboardovú obuv, helmy a tak ďalej. Do Ski Zásada sa tak môžete vybrať bez akéhokoľvek vlastného vybavenia.

V Ski Zásada je dostupná aj lyžiarska škola. Nielen pre deti, ale aj pre lyžiarov a snowboardistov vyššieho veku čakajú v Ski Zásada skúsení  instruktori. Je to  iba na vás či sa chcete učiť základom alebo popracovať na vašom pretekárskom štýle.

Výučba v lyžiarskej škole  prebieha individuálne alebo skupinovou formou. Pri lyžovaní ľudia zvyknú vyhladnúť a vysmädnúť. O tieto problémy sa stará miestna príjemná reštaurácia.