Lyžiarske stredisko Ski areál Jalovec – Vysočina

Z času na čas sa vyplatí opustiť zabehané spôsoby trávenia víkendu. Pri lyžovaní to môžu napríklad znamenať výlet do niektorého z lyžiarskych areálov v susednej Českej republike. Za návštevu rozhodne stojí aj Ski areál Jalovec – Vysočina.

Ski areál Jalovec – Vysočina sa nachádza neďaleko mesta Třebíč. Okrem lyžovania ponúka tento región aj množstvo ďalších turistických aktivít.

Ski areál Jalovec – Vysočina ponúka návštevníkom zjazdovku o dĺžke 600 metrov. Jej prevýšenie je 90 metrov, čím rozhodne nepatrí medzi najprudšie svahy v ČR.  Mierny sklon zjazdovky zaručuje, že sa nej budú cítiť výborne najmä bežní lyžiari. Do Ski areálu Jalovec – Vysočina môžu tak pokojne zavítať rodiny s deťmi či lyžiari začiatočníci. Prepravná kapacita lyžiarskeho strediska je 780 lyžiarov za hodinu. Týmto číslom sa Ski areál Jalovec – Vysočina radí medzi malé lyžiarske strediská.

Lyžiarsky areál disponuje strojmi na prípravu umelého snehu. To umožňuje stredisku garantovať prítomnosť snehu počas lyžiarskej sezóny. Umelý sneh sa výrazne podieľa aj na predĺžení lyžiarskej sezóny v tejto lokalite.

Okrem snehových diel nájdete v Ski areáli Jalovec – Vysočina aj osvetlenie. Kvalitné osvietenie zjazdovky umožňuje návštevníkom si vychutnať lyžovanie aj po západe slnka.

Dostupné služby v stredisku

Hoci je Ski areál Jalovec – Vysočina malé stredisko, ponuka doplnkových služieb je vzhľadom na jeho veľkosť veľmi dobrá.

Ski areál Jalovec – Vysočina ponúka všetkým návštevníkom lyžiarsku a snowboardovú školu. Kto sa nevie lyžovať, môže využiť služby miestnych profesionálnych lyžiarskych a snowboardových inštruktorov. Priamo v lyžiarskom areáli nájdete parkovisko, za ktoré nebudete musieť nič platiť. O občerstvenie sa starajú miestne bufety a reštaurácie. Spoľahnúť sa môžete aj na miestne ubytovacie kapacity.

Zaujíma vás: lyžiarske strediská vysocina, jalovec lyžiarsky vlek, lyžiarsky vlek Jalovec, lyziarske stredisko jalovec,